O nas
Kontakt

Charles Martinet, głos postaci Mario z Nintendo, rezygnuje po 27 latach

Laura Kowalczyk

Charles Martinet, głos postaci Mario z Nintendo, rezygnuje po 27 latach

W 2019 roku Charles Martinet zdobył Księgę Rekordów Guinnessa w kategorii najwięcej podkładów głosowych w grach wideo w roli tej samej postaci.

Charles Martinet, oryginalny głos Mario w grach Nintendo od lat 90. XX wieku – począwszy od „Super Mario 64” z 1996 r. – ustępuje.

Nintendo of America potwierdziło, że Martinet będzie teraz pełnił rolę „Ambasadora Mario”, podróżując po całym świecie, aby promować ukochanego hydraulika, rozdawać autografy i podkładać głosy postaciom Nintendo.

„Praca z Charlesem przy powoływaniu Mario do życia przez tyle lat była zaszczytem, ​​dlatego chcemy mu podziękować i uczcić jego pamięć” – stwierdziło Nintendo w oświadczeniu. „Będzie nadal podróżować po świecie, dzieląc się radością Mario i wchodząc w interakcję z wami wszystkimi!”

Oprócz tego, że jest oryginalnym głosem ukochanego włoskiego hydraulika, podkłada mu także głosy Luigiego, Wario i Waluigiego w grach wideo. Chociaż w najnowszym filmie nie podkładał głosu Mario, Film Super Mario Brosodegrał niewielką rolę w roli ojca Mario, Giuseppe.

W 2019 roku zdobył Księgę Rekordów Guinnessa w kategorii najwięcej podkładów głosowych w grach wideo w roli tej samej postaci.

Jak podaje blog o grach The Game Crater, podczas sesji pytań i odpowiedzi na kanadyjskich targach gier i komiksów dwa lata temu Martinet powiedział publiczności: „Chcę podkładać głos Mario, dopóki nie umrę”. Dodał jednak, że „jeśli pewnego dnia uznam, że nie jestem już w stanie tego zrobić, powiem Nintendo, aby zastanowiło się nad znalezieniem kogoś innego”.

Nintendo nie podało, dlaczego Martinet ustępuje ze stanowiska ani kto zastąpi go w roli głosu Mario. „Super Mario Bros. Wonder” – kolejna gra z serii – której premiera planowana jest na październik.