O nas
Kontakt

Co najmniej 28 osób zginęło w wyniku ostrzału piekarni na okupowanej przez Rosję Ukrainie

Laura Kowalczyk

In this photo taken from video released by Russian Emergency Ministry Press Service on Saturday, Feb. 3, 2024, rescue crews work at site of collapsed bakery

Tej zimy zarówno Moskwa, jak i Kijów w coraz większym stopniu polegały na atakach dalekiego zasięgu, przy zasadniczo niezmienionych pozycjach na 1500-kilometrowej linii frontu.

Zainstalowani w Moskwie urzędnicy twierdzą, że w wyniku ukraińskiego ostrzału zginęło co najmniej 28 osób w piekarni w okupowanym przez Rosję mieście Łysychańsk.

W sobotę wśród ofiar śmiertelnych było co najmniej jedno dziecko – napisał w oświadczeniu na Telegramie lokalny przywódca Leonid Pasechnik. Służby ratunkowe uratowały spod gruzów kolejnych 10 osób – dodał.

Ukraińscy urzędnicy w Kijowie nie skomentowali zdarzenia.

Tej zimy zarówno Moskwa, jak i Kijów w coraz większym stopniu polegały na atakach dalekiego zasięgu, przy zasadniczo niezmienionych pozycjach na 1500-kilometrowej linii frontu podczas prawie dwuletniej wojny.

Administracja wojskowa obwodu sumskiego na Ukrainie poinformowała w niedzielę, że poprzedniego dnia siły rosyjskie ostrzelały region w 16 oddzielnych atakach, ostrzeliwując przygraniczne społeczności Yunakivka, Bilopillia, Krasnopillia, Velyka Pysarivka i Esman.