O nas
Kontakt

Cztery osoby zostały ranne w wyniku ataku nożowego w szkole w zachodnich Niemczech

Laura Kowalczyk

Parents pick up their children after a scene of an attack, at the Wilhelm Doerpfeld School, in Wuppertal, Germany, Thursday, Feb. 22, 2024.

Czterech uczniów zostało rannych, w tym dwóch ciężko, w szkole średniej w Wuppertalu.

Czterech uczniów zostało rannych w czwartkowym ataku nożem w szkole w Wuppertalu w zachodnich Niemczech, a podejrzany – prawdopodobnie sam uczeń – został aresztowany na miejscu.

Do zdarzenia doszło w czwartek rano w szkole średniej Wilhelma Dörpfelda w liczącym około 350 000 mieszkańców mieście niedaleko Düsseldorfu i Kolonii.

Policja twierdzi, że czterech uczniów zostało rannych, podobnie jak podejrzany – podała niemiecka agencja informacyjna dpa.

Najwyższy urzędnik ds. bezpieczeństwa regionalnego Herbert Reul ogłosił, że najprawdopodobniej 17-letni uczeń dokonał ataku nożem.

Reul, minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii, powiedział, że co najmniej dwie ofiary zostały poważnie ranne, podobnie jak podejrzany napastnik.

Powiedział komisji spraw wewnętrznych legislatury stanowej, że powiedziano mu, że podejrzany sam spowodował obrażenia. Nie podano żadnych informacji na temat możliwego motywu, przypuszczano, że podejrzany był samotnym napastnikiem.

Po ataku ewakuowano pozostałych uczniów z budynku.