O nas
Kontakt

Czym jest „Plan Taylora Swifta” Joe Bidena i dlaczego MAGA jest na wojennej ścieżce?

Laura Kowalczyk

What is Joe Biden’s ‘Taylor Swift Plan’?

Według doniesień prezydent Joe Biden ponownie zabiega o poparcie TayTaya, aby wpłynąć na tegoroczne wybory prezydenckie w USA, co doprowadziło do powstania kilku oburzających teorii spiskowych. Oto podział.

Czy oni nigdy, przenigdy nie wrócą do siebie? A może Republikanie powinni się martwić?

Cokolwiek robi Taylor Swift, czy to sukces Eras Tour, jej związek czy występy na meczach NFL, są to nagłówki gazet. My, tu, w TylkoGliwice Culture, jesteśmy winni, jak wszyscy inni (nucąc dziś „Cruel Summer” po raz 17.).

Dyskurs w coraz większym stopniu skupia się na jej polityce.

Po przerwaniu lat milczenia politycznego w 2018 r., aby poprzeć kandydatów Demokratów w wyborach śródokresowych w USA i poparciu prezydenta Bidena w 2020 r. za pośrednictwem wiadomości wideo na jej Instagramie, administracja Biden podobno stara się o kolejne poparcie Taylor Swift – które może okazać się kluczowe.

Jak do tego doszło?

Cóż, poza tym, że jest jedną z największych supergwiazd na świecie i artystką znającą się na biznesie, kiedy Taylor przemawia, jej fani słuchają. I to dotyczy także polityki.

Na przykład we wrześniu ubiegłego roku piosenkarka zamieściła na Instagramie krótką wiadomość, w której zachęcała 272 miliony obserwujących do zarejestrowania się w celu głosowania. Następnie strona internetowa, na którą skierowała swoich fanów – bezpartyjna organizacja non-profit Vote.org – odnotowała wzrost frekwencji o 1226% w ciągu godziny po opublikowaniu postu. Liczba zarejestrowanych 18-latków była ponad dwukrotnie większa niż w 2022 r.

I nie dotyczy to tylko Stanów Zjednoczonych – w tym roku Bruksela zwróciła się do Swifta o mobilizację młodych wyborców przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Biorąc pod uwagę, że tegoroczne wybory prezydenckie w USA zapowiadają się na koszmarne déjà-vu dla wszystkich, a starcie Biden–Trump, które stopi nasze zbiorowe twarze i zaciśnie sporo zwieraczy, poparcie kogoś takiego jak Swift może się okazać instrumentalny dla Demokratów. A biorąc pod uwagę obecną aprobatę Bidena (54,8% dezaprobaty na dzień 30 stycznia, według amerykańskiego portalu 538 z badaniami opinii, analizami i polityką), druga kadencja obecnego prezydenta jest jeszcze daleka od przesądzenia.

Czy sensacja popu może dać mu impuls, którego tak desperacko potrzebuje?

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom z pewnością tak uważa.

Newsom publicznie zaapelował do Swifta o promowanie Demokratów, twierdząc, że wpływ Swifta będzie miał „niezwykle potężny wpływ na wybory prezydenckie w USA w 2024 r.”.

„To, czego udało jej się dokonać, aktywizując młodych ludzi, aby uwierzyli, że mają głos i że powinni mieć wybór w następnych wyborach, moim zdaniem ma ogromną moc” – powiedział TMZ.

I konserwatyści też tak myślą. Oczywiście, w przeciwnym razie nie próbowaliby dyskredytować, krytykować, a nawet grozić gwieździe popu.

Według magazynu Rolling Stone przedstawiciele mediów republikańskich i konserwatywnych rozmawiali z Donaldem Trumpem o prawdopodobnym poparciu Bidena przez Taylor Swift. W publikacji podano, że za kulisami Trump zareagował na możliwy scenariusz „nie alarmem, ale natychmiastową projekcją ego”.

Jak to? Cóż, Trump najwyraźniej prywatnie twierdził, że jest „bardziej popularny” niż Swift i że ma bardziej zaangażowanych fanów niż ona.

Prawdopodobnie nadal bardzo go boli, że nie został wybrany Człowiekiem Roku 2023 magazynu TIME – to zaszczyt, który przypadł… Wiesz lub zgadłeś.

Jak można się było spodziewać, Fox News zabrało głos.

Prowadząca Jeanine Pirro, która była nieformalnym doradcą politycznym Trumpa, ostrzegła Swifta, aby trzymał się z daleka: „Nie angażuj się. Nie angażuj się w politykę; nie chcemy cię tam widzieć”.

„Joe Biden wpakował się w kłopoty z młodymi ludźmi, on o tym wie” – dodała. „I jeśli uważa, że ​​Taylor może go z tej dziury wyciągnąć, zrobi to”.

Również w Fox News nadawca sportowy Charly Arnolt błagał Swifties, aby nie głosowali na Bidena, ponownie skupił debatę na temat śladu węglowego Swifta podczas tras koncertowych i zakończył słowami: „Proszę, nie wierz we wszystko, co mówi Taylor Swift. Wszyscy cię błagamy. ”

Arnolt zacytowała niedawną ankietę, z której wynika, że ​​najwyraźniej jedna piąta fanów Swift poprze dowolnego kandydata, którego popiera, i dodała: „Bądźmy szczerzy, większość jej fanek to 15-latki, które i tak nie mogą głosować”.

Auć.

Ale wróćmy do Arnolt: badanie Morning Consult przeprowadzone w 2023 r. wykazało, że 45 procent Swifties to milenialsi (w wieku od 27 do 42 lat), a tylko 21 procent to pokolenie Z (do 26 roku życia).

Tak więc, bardzo dużo w wieku uprawniającym do głosowania…

Pamiętaj, że nie tylko Fox News się martwi.

Amerykański przedsiębiorca i republikanin, który w 2024 r. zrezygnował z wyścigu o zwycięstwo, Vivek Ramaswamy, zasugerował niedawno, że National Football League (NFL) sfałszuje nadchodzący Super Bowl, aby zwiększyć rozgłos Taylor Swift i jej partnera, Travisa Kelce’a z Kansas City Chiefs.

(Jeśli nie śledziłeś najnowszych aktualizacji, Chiefs niedawno zdobyli mistrzostwo AFC, co zapewniło im bilet do Super Bowl w przyszłym miesiącu.)

„Zastanawiam się, kto wygra Super Bowl w przyszłym miesiącu. I zastanawiam się, czy jesienią tej jesieni będzie duże poparcie prezydenta ze strony pary sztucznie wspieranej kulturowo” – zamieścił post X – prawdopodobnie w blaszanym kapeluszu i na pewno bawiący się w pierścionek z pierścionkiem -skrzydlaci teoretycy spiskowi. „To tylko szalone spekulacje. Zobaczmy, jak będzie się starzeje w ciągu następnych 8 miesięcy”.

Wskazówka: oburzające twierdzenia, że ​​Swift i Kelce są częścią głębokiego państwa i spiskują, aby wpłynąć na tegoroczne wybory, oraz że w lidze NFL panuje zmowa.

„Nigdy nie byłem bardziej przekonany, że Super Bowl jest sfałszowane” – napisał w X post prawicowy wpływowiec Jack Lombardi po tym, jak Chiefs pokonali Baltimore Ravens 17:10. „Z wszystkimi niepotrzebnymi i niechcianymi relacjami Taylora z meczów. Podróż KC do Super Bowl – całkowicie wyreżyserowana. Dalej… Travis i Taylor razem na Super Bowl, wyglądając na szczęśliwych i zakochanych. Wtedy KC wygrywa. A później ogłosili swoje poparcie dla Bidena.

Następnie Lombardi’s podwoił swoją wypowiedź: „To jest ta stara cheerleaderka zakochana w historii gwiazdy futbolu. Ma jeden cel: uchwycić i manipulować uczuciami amerykańskich kobiet. A kiedy Taylor zwróci ich uwagę, poprze Joe Bidena, co było ich celem przez cały czas. A jako ojciec małych dziewczynek moim zadaniem jest rzutowanie ich uczuć na podstawie takich manipulacji. Jako ojciec dziewczynki jestem zniesmaczony”.

Dla tych z Was, którzy się zastanawiają, określenie „dziewczyna-tata” nie oznacza jedynie sygnalizowania, że ​​masz córkę, ale jest raczej żałosnym sposobem przedstawienia swoich racji bez bycia oskarżonym o mizoginię lub szowinizm. Zasadniczo jest to żałosny internetowy mechanizm obronny, mający na celu domaganie się legalności i maskowanie toksyczności, ponieważ tak się składa, że ​​masz dziecko płci żeńskiej.

Wróćmy jednak do bardzo zawziętych ekspertów.

Gospodarz podcastu Mike Crispi wtrącił się, pisząc, że NFL „jest całkowicie sfałszowane dla Chiefs Kansas City, Taylora Swifta i pana Pfizera (Travis Kelce). Wszystko po to, by szerzyć DEMOKRATYCZNĄ PROPAGANDĘ.”

(„Pan Pfizer” to prawicowy pseudonim Kelce’a, który odważył się promować szczepionkę na Covid-19. Chwytliwe.)

Zagorzała Trump i „dumna islamofobka” Laura Loomer również wyraziła swoje zdanie, pisząc w X, że „operacja psychologiczna dotycząca ingerencji w wybory prowadzona przez Taylor Swift Demokratów odbywa się jawnie… To nie przypadek, że obecni i byli urzędnicy administracji Bidena wspierają Taylora Swifta i Travisa Kelce’a. Zamierzają wykorzystać Taylor Swift jako dziecko z plakatu swojej proaborcyjnej kampanii GOTV.

Jak widać MAGA jest w stanie pełnego stopienia.

Następnie Loomer „zawstydził” New York Post za „umieszczenie nad nagłówkiem zdjęcia Taylor Swift i Travisa Kelce’a całujących się na boisku piłkarskim w związku z 3 żołnierzami USA, którzy zginęli wczoraj w ataku dronów w Jordanii. To naprawdę jest podły. Nasz kraj nie ma żadnych priorytetów.”

Jeśli chodzi o wpływowego skrajnie prawicowego Rogana O’Handleya, zasugerował, że gdyby Chiefs wygrali Super Bowl, mogłoby to mieć bardziej globalne reperkusje…

„MUSISZ pokonać Chiefs” – napisał O’Handley w poście X skierowanym do drużyny San Francisco 49ers. „Jeśli tego nie zrobicie, pan Pfizer i jego dziewczyna udają się w podróż po kraju jako „mistrzowie świata” pomagający wyborowi Joe Bidena III wojna światowa prawdopodobnie nastąpi za drugiej kadencji Bidena i zginą miliony ludzi. Los wolnego świata spoczywa na Waszych barkach”

Słowa „zakręcony”, „rozsądny” lub „odrobina zdrowego rozsądku” przychodzą na myśl, przeglądając setki podobnych postów, w których Taylor Swift jest przyszłą Tyfusem Mary i bronią rządu gotową do użycia.

A ona nawet jeszcze nie poparła Bidena.

Jedno jest całkowicie jasne: otwarcie czy nie, Swift trafia do tłumu MAGA, a wiele z tych reakcji zdradza głęboką i uporczywą obawę, że jej poparcie dla Bidena może mieć wymierny wpływ.

Z drugiej strony, fakt, że jesteś jednym z Ludzi Roku magazynu TylkoGliwice Culture, zrobi to samo.