O nas
Kontakt

„Dune: Część druga” dodaje pikanterii kasie – i memom

Laura Kowalczyk

‘Dune: Part Two’ brings spice power to the box office – and memes

Najzabawniejsze memy i reakcje z „Dune: Część druga”…

Po zeszłorocznym fenomenie Barbenheimera kina poszukiwały nowych wrażeń związanych z chodzeniem do kina. Wygląda na to, że znaleźli swojego wybawiciela Wydma: część druga.

Chwalony przez krytyków, przebojowy spektakl, uzbrojony w gwiazdorską moc Timothée Chalameta i Zendayi, ogromne falliczne robaki piaskowe i wspaniałe efekty dźwiękowe, szturmem zdobył w ten weekend kasę w USA, a według szacunków studia zarobił 81,5 miliona dolarów ze sprzedaży biletów.

Na arenie międzynarodowej niecierpliwie oczekiwane wydarzenie science fiction zarobiło 97 milionów dolarów (około 89,4 miliona euro), a jego światowy debiut wyniósł 178,5 miliona dolarów (164,6 miliona euro) i stało się największym otwarciem w 2024 roku.

Jest to także rekord reżysera filmu Denisa Villeneuve’a i stawia jego kontynuację sagi science-fiction na poziomie dorównującym – jeśli nie pobitym – całkowitym zarobkom oryginalnego filmu. Wydma: Część pierwsza po otwarciu otrzymał zaledwie 41 milionów dolarów i zarobił na całym świecie ponad 400 milionów dolarów (około 368,8 miliona euro).

Przeczytaj naszą recenzję Wydma: część druga.

I jak lalka Barbie I Oppenheimera przed tym, Wydma: część druga inspiruje internet do szaleństwa memami i zabawnymi ujęciami.

Oto niektóre z naszych ulubionych:

Brawo za zaangażowanie.

The Właściwie miłość / Wydma połączenie, o którym nigdy nie wiedzieliśmy, że jest nam potrzebne.

Całkiem trafne podsumowanie, biorąc pod uwagę wszystko
Całkiem trafne podsumowanie, biorąc pod uwagę wszystko
Tajemnica ujawniona
Tajemnica ujawniona

Wydma: część druga jest już w kinach.