O nas
Kontakt

Francuski samochód rodzinny zdobywa nagrodę „Samochodu Roku 2024”.

Laura Kowalczyk

The Renault Scenic model, elected

Zdobywcę trofeum wybrało jury składające się z 59 dziennikarzy motoryzacyjnych z 22 krajów Europy.

Renault Scenic E-Tech zdobyło prestiżową nagrodę Samochodu Roku 2024, pokonując BMW i Peugeot na pierwszym miejscu z łączną liczbą 329 punktów.

Zwycięzcę ogłoszono podczas otwarcia Salonu Samochodowego w Genewie, który po czterech latach nieobecności powraca na międzynarodową scenę.

Francuski elektryczny SUV rywalizował z BMW serii 5 i Peugeotem 3008, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce, wyprzedzając cztery modele BYD Seal, Kia EV9, Toyotę C-HR i Volvo EX30.

Według głosów, model Renault był faworytem w Turcji, na Węgrzech, we Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii, Włoszech, Luksemburgu i Belgii.

W 100% elektryczny samochód rodzinny

Ze względu na trudność efektywnego połączenia wielkości samochodu rodzinnego z mocą, jaką musi wspomóc silnik w pełni elektryczny, ten segment rynku wciąż ma potencjał do rozwoju.

Renault Scenic E-tech zostało już uznane za poważnego konkurenta Tesli Model Y pod względem ceny i zasięgu, ponieważ model francuskiej marki oferuje do 610 km na akumulatorze elektrycznym o dużym zasięgu. Cena wywoławcza we Francji wynosi 39 990 euro.

„Otrzymanie prestiżowej nagrody „Samochodu Roku” jest wielkim powodem do dumy dla całej grupy Renault i marki Renault” – powiedział Fabrice Cambolive, dyrektor generalny Renault, w notatce prasowej.

„To wyróżnienie pokazuje, że dokonaliśmy właściwych wyborów: rekordowa autonomia, hojne i przyjazne warunki do zamieszkania, a wszystko to przy kontrolowanym wpływie na środowisko! Gdy dodamy do tego przyjemność z jazdy i wyposażenie „głos do doświadczenia”, takie jak nowy panoramiczny szyberdach Solarbay czy najnowszej generacji system OpenR Link ze zintegrowanymi systemami Google, Scenic ma wszelkie atuty, aby umocnić swoją pozycję na europejskim rynku samochodowym. pojazdy. »

Pierwsze modele mają zostać dostarczone jeszcze w tym roku.

Electric Scenic E-Tech wybrany „Samochodem Roku 2024”
Electric Scenic E-Tech wybrany „Samochodem Roku 2024”

100. rocznica Salonu Samochodowego w Genewie

Po czterech latach nieobecności w kalendarzu wydarzeń międzynarodowych, głównie z powodu pandemii Covid-19, Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Genewie (GIMS) obchodzi swoje 100-lecie.

Zbiega się to z 60. rocznicą przyznania nagrody Samochodu Roku, która odbyła się w dniu otwarcia salonu samochodowego.

„Po długiej, czteroletniej nieobecności Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie powraca” – powiedział Alexandre de Senarclens, prezes Komitetu Stałego Międzynarodowego Salonu Samochodowego, organizatora non-profit z siedzibą w Genewie.

„Cieszymy się, że możemy ponownie powitać producentów i gości na Palexpo w innowacyjnym formacie. Rozpoczynamy dynamiczną i przedsiębiorczą podróż odbudowy, a ambicją jest rozwój wystawy z roku na rok. „

Tegoroczna impreza zapowiada 15 światowych i europejskich premier pojazdów, a także inne wydarzenia i wystawców, w tym chińskiego producenta samochodów BYD i Formuły 1 Merchandising.

Wydarzenie będzie otwarte dla publiczności od 27 lutego do 3 marca 2024 r. w Palexpo w Genewie w Szwajcarii.