O nas
Kontakt

Gęsta mgła powoduje kolizje i wypadki w północnych Włoszech, w wyniku czego zginęły 3 osoby, a dziesiątki zostały ranne

Laura Kowalczyk

Screenshot - At least three people are confirmed dead in northern Italy in a string of motorway accidents on Monday, 5 February 2024

Co najmniej trzy osoby zginęły, a dziesiątki zostało rannych w serii wypadków spowodowanych gęstą mgłą i słabą widocznością, które miały miejsce w poniedziałek rano w północnych Włoszech.

Według urzędników gęsta mgła na drogach spowodowała w poniedziałek w północnych Włoszech serię wypadków samochodowych, w których zginęły co najmniej trzy osoby, a dziesiątki zostały ranne.

W wyniku wypadków na drogach utknęło ponad 150 pojazdów, co spowodowało tymczasowe zamknięcie ponad 70 kilometrów autostrady A-22 w Emilii-Romanii, pomiędzy Reggiolo i Carpi.

Wśród trzech ofiar był kierowca ciężarówki, którego pojazd zderzył się z samochodami i spowodował korek w regionie Emilia-Romania. Około 25 osób zostało rannych, w tym dwie ciężko, a jedną osobę przewieziono do szpitala lotniczym pogotowiem ratunkowym.

Dwie pozostałe ofiary – mąż i żona – zginęły na autostradzie A21 w Lombardii, w pobliżu miasta Brescia, które również zgłaszało słabą widoczność i gęstą mgłę. Ponad 50 osób zostało rannych na autostradzie na wschód od Mediolanu.

Kolejny wypadek, ponownie spowodowany mgłą, miał miejsce na autostradzie A1 pomiędzy Reggio Emilia a Modeną, na 153 km.

Wypadek spowodował zator. Interweniowało dwanaście patroli policji, na miejsce przyjechało od 10 do 15 karetek pogotowia ratunkowego, a rannym pomagali strażacy.

Według lokalnych raportów, w chwili pisania tego tekstu droga była zamknięta.