O nas
Kontakt

Google ukarał we Francji grzywną w wysokości 2 mln euro za wyszukiwarkę i Google Play

Laura Kowalczyk

Google ukarał we Francji grzywną w wysokości 2 mln euro za wyszukiwarkę i Google Play

Gigant technologiczny Google ukarał grzywną w wysokości 2 milionów euro za naruszenie zasad związanych z jego wyszukiwarką i sklepem Google Play

Gigant technologiczny Google został ukarany grzywną w wysokości 2 milionów euro we Francji za swoją wyszukiwarkę i sklep Google Play.

Dyrekcja Generalna ds. Konkurencji, Konsumentów i Kontroli Nadużyć Finansowych stwierdziła, że ​​firma nie przestrzegała zasad dotyczących przekazywania niektórych informacji o kryteriach rankingu.

Strażnik powiedział również, że wyszukiwania kwater turystycznych nie zawierają wyjaśnień cenowych, a sklep Google Play nie dał konsumentom powodów, aby nie publikowali swoich recenzji w aplikacjach.

Po kontrolach przeprowadzonych w 2021 r. krajowa służba dochodzeniowa DGCCRF stwierdziła, że ​​wyszukiwarka Google „nie dostarcza informacji na temat kryteriów stosowanych do uszeregowania wyników”.

Dział zwalczania oszustw Google powiedział, że od tego czasu „naprawił część usankcjonowanych braków”, a firma wyraziła ubolewanie, że zmiany nie zostały uwzględnione przez agencję.