O nas
Kontakt

Gospodarze wieczornych talk show łączą siły, aby stworzyć podcast na rzecz strajku WGA

Laura Kowalczyk

Gospodarze wieczornych talk show łączą siły, aby stworzyć podcast na rzecz strajku WGA

Amerykańscy gospodarze wieczornych programów połączyli siły, aby stworzyć nowy podcast, z którego cały dochód zostanie przekazany ekipie ich programów, które nie będą nadawane od czasu strajku związku zawodowego w Hollywood.

„Strike Force Five” ma całkiem imponujący skład. Stephen Colbert, Jimmy Kimmel, Jimmy Fallon, John Oliver i Seth Meyers połączyli siły, tworząc supergrupę złożoną z talentów do prowadzenia wywiadów nocnych.

Nowy podcast zadebiutował w środę w Spotify i przedstawia pierwszą twórczość gospodarzy talk-show od czasu strajku Writers Guild of America (WGA) w maju. Wszystkie zyski z podcastu zostaną przekazane ich pracownikom, a większość pieniędzy pochodzi od sponsorów Mint Mobile i firmy monopolowej Diageo.

„Co by się stało, gdyby pięciu z 11 najbardziej znienawidzonych gospodarzy talk show w Ameryce rozmawiało jeden na drugiego przez godzinę? Zaraz się dowiesz” – powiedział Kimmel na początku odcinka.

„Podczas ostatniego strajku WGA między gospodarzami nie było zbyt wiele komunikacji, w wyniku czego doszło do wielu nonsensów” – dodał – „więc Stephen zasugerował, abyśmy się spotkali i omówimy nasze problemy czy cokolwiek innego, z czym mamy do czynienia.

Oliver zapytał: „Czy można uczciwie powiedzieć, że w 2008 roku gospodarze nie radzili sobie tak dobrze jak my? Wiem, że to niesamowicie niska poprzeczka, ale to była sekwencja umierających małżeństw.

Gospodarzami wieczoru w 2008 roku byli Kimmel, Conan O’Brien, Jay Leno, Dave Letterman, Craig Ferguson oraz Colbert i Jon Stewart. Kimmel powiedział, że wszystkie ich programy były mroczne, ale ostatecznie Letterman i Ferguson pierwsi wrócili na antenę, „i wszyscy byliśmy szaleni” – powiedział.

Zdjęcie AP
Członkowie pikiety The Writers Guild of America przed Paramount Pictures, 3 maja 2023 r. w Los Angeles.

Za każdym razem, gdy wypowiadane były słowa „Strike Force Five”, odtwarzał się efekt dźwiękowy błyskawicy, a gospodarze spędzili godzinny odcinek, dzieląc się właściwie tym, co chcieli. Meyers stwierdziła, że ​​ich niedopracowana dostawa była hołdem dla tego, dlaczego naprawdę potrzebują personelu, w tym pisarzy i badaczy.

Bardziej dziwaczne anegdoty dotyczyły tego, jak Fallon wybrała się z Kimmelem na ryby latem w Idaho, gdzie Kimmel ma dom. To był pierwszy raz, kiedy Fallon łowiła ryby.

„Jeśli uważasz, że rozmowa z dwoma Jimmymi w podcaście jest myląca, wyobraź sobie rozmowę z dwoma Jimmymi na łodzi. Wyobraź sobie, że jesteś facetem, który mówi: „Jimmy, po twojej lewej stronie”, a my obaj rzucamy to w lewo i obaj się zaplątujemy” – powiedział Kimmel.

Wtedy właśnie Meyers zapytał Kimmela o jego najlepszych przyjaciół (w tym Jennifer Aniston, Jasona Batemana i Kristen Bell), których sfotografowano podczas jego wizyty w Idaho. „Kimmel, czy jest ziarno prawdy w plotce, że pod wodą masz płetwonurków, którzy zaczepiają ryby o wędki A-listerów?”

„Większość celebrytów nie łowi ryb, po prostu się kręci, co mnie wkurza” – powiedział Kimmel.

Oliver i Meyers zagrali razem kilka komediowych randek, podczas których wyszli na scenę, aby zadać publiczności pytania i odpowiedzi. Oliver, powiedział Meyers, kpi z ludzi, którzy niewłaściwie korzystają z okazji do zadania pytania, zwlekając ze zbyt długim wypowiadaniem się lub błędnie dobierając słowa. Oliver nie zaprzeczył tej obserwacji.

Charlesa Sykesa/AP
Johna Olivera

Kimmel powiedział, że w wakacje zwykle ma wolne – co denerwuje innych gospodarzy, którzy zwykle mają programy – i woli być na wakacjach, wiedząc, że inni gospodarze muszą pracować.

„Podoba mi się fakt, że ich nie dostajesz, co czyni to wszystko jeszcze słodszym. Lubię mieć lepiej wolne lato, kiedy mi za to płacą” – powiedział Kimmel. „Nie zarabia się za niepracowanie, podczas gdy normalnie płaci się za niepracowanie” – odpowiedział Colbert.

Inne fakty obejmowały to, że mama Fallon przez tydzień próbowała zostać zakonnicą, ale to nie było dla niej. Mówi, że istnieją zdjęcia potwierdzające, że jego matka nosi habit i prawdopodobnie trzyma lalkę zakonnicy, na co Meyers odpowiedział: „Mam zdjęcie mojego taty trzymającego GI Joe, ale nie sądzę, żeby był w wojsku. ”

Uzgodniono, że jeśli Fallon znajdzie zdjęcia zakonnicy, Colbert odkopie spodnie Somozy.

Colbert powiedział także, że stworzył dla pozostałych „kryptonim” na wypadek zgubienia telefonu komórkowego. Kimmel to Crank Yanker, Fallon to Steve Allen, Meyers to Boom Chicago, John Oliver to Joliver.

„Trzeba być naprawdę głupim facetem, który ukradł telefon Stephena, żeby nie rozgryźć Joliver” – zażartował Meyers.

Zakończyli podcast obietnicą opublikowania kolejnego odcinka „w tym tygodniu”. Planują zrobić co najmniej 12 odcinków.

Sarah Kobos, która pracowała jako koordynatorka badań fotograficznych w „The Tonight Show”, powiedziała: „Wewnętrznie nie otrzymaliśmy żadnych informacji ani komunikatów na temat tego, jak to działa. … To powiedziawszy, jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że w podcaście stwierdzono, że jego celem będzie pomoc personelowi. To bardzo potrzebne!”