O nas
Kontakt

Hiszpania zdeterminowana, zmierzając do półfinałowego pojedynku mistrzostw świata ze Szwecją

Laura Kowalczyk

Hiszpania zdeterminowana, zmierzając do półfinałowego pojedynku mistrzostw świata ze Szwecją

Hiszpania jest zdeterminowana, by po raz pierwszy awansować do finału mistrzostw świata kobiet, ponieważ we wtorek zmierzy się ze Szwecją w półfinale.

W bardzo oczekiwanym pojedynku Hiszpania zmierzy się ze Szwecją we wtorek w Eden Park w Nowej Zelandii o miejsce w finale Pucharu Świata Kobiet.

La Roja, pod okiem trenera Jorge Vildy, jest zdeterminowany, aby przejść do historii, dochodząc po raz pierwszy do finałowego meczu.

Pomimo krytyki za swoje występy, Hiszpanie byli widoczni w swojej odporności, pokonując Holandię 2:1 w ćwierćfinale, po porażce 4:0 z Japonią w fazie grupowej.

Zmierzą się z twardą Szwecją, która chce utrzymać impet po pokonaniu byłych mistrzów USA i Japonii.

Będzie to piąty występ Szwecji w półfinale mistrzostw świata kobiet.

Zdolność ofensywna Hiszpanii, ilustrowana 15 golami prowadzącymi w turnieju, może być kluczem do pokonania solidnej obrony Szwecji, która jak dotąd straciła tylko dwa gole.

Zwycięzca wtorkowego meczu zmierzy się z Anglią lub współgospodarzem Australii, którzy w środę rozegrają półfinał w Sydney.

Australia rozegrała niezapomniane zawody. Ich ćwierćfinałowe zwycięstwo nad Francją w rzutach karnych było najczęściej oglądanym wydarzeniem telewizyjnym od igrzysk olimpijskich w 2000 roku.

Matildy podbiły serca swojego narodu, ale zanim zwróci się na nich uwaga, oczy piłkarskiego świata będą zwrócone na Hiszpanię i Szwecję w Auckland.