O nas
Kontakt

ICYMI: „Oppenheimer” sprząta po pierwszych nagrodach SAG od czasu strajku aktorów historycznych

Laura Kowalczyk

The stars of

Dramat o bombie atomowej Christophera Nolana ponownie odniósł ogromny sukces, a „Sukcesja” rozbrzmiała na pożegnanie, gdy gwiazdy Hollywood spotkały się po raz pierwszy od historycznego strajku.

Największe gwiazdy Hollywood zebrały się w sobotę na 30. dorocznej ceremonii wręczenia nagród Screen Actors Guild Awards w Los Angeles, będącej pierwszą ceremonią wręczenia nagród od historycznego strajku aktorów.

Na ceremonii wręczenia nagród panował dobry nastrój, podczas którego aktorzy chwalili innych aktorów, a w tym roku w ceremonii wprowadzono kilka znaczących zmian, które dodały wieczorowi nowej energii.

Jeśli przegapiłeś sobotnią akcję, oto zestawienie najważniejszych momentów 30. dorocznej ceremonii rozdania nagród SAG.

Mnóstwo bomb F, gdy serial zostawia kabel w tyle

Po raz pierwszy ceremonia wręczenia nagród SAG nie była organizowana przez dużą amerykańską stację telewizyjną, ale transmitowana na żywo w serwisie Netflix. To pierwszy raz, kiedy ceremonia rozdania nagród w Hollywood unika telewizji kablowej.

Oznaczało to, że wywiady za kulisami ze zwycięzcami zastąpiły reklamy, przemówienia mogły trwać tak długo, jak chcieli, a wulgaryzmy nie były wygłaszane.

De facto gospodarz Idris Elba był pierwszym tego wieczoru, który zrzucił bombę atomową, po tym jak powiedział pokojowi: „Nie mów niczego, czego nie powiedziałbyś przy Oprah”. Kiedy kamera skierowała się na Oprah na widowni, wykrzyknął „Kurwa! Jest Oprah.

Idris Elba na scenie podczas 30. dorocznej ceremonii rozdania nagród SAG w Los Angeles.
Idris Elba na scenie podczas 30. dorocznej ceremonii rozdania nagród SAG w Los Angeles.

Billie Eilish podpisuje się na czole Melissy McCarthy

Dobrze to przeczytałeś. Kiedy Billie Eilish i Melissa McCarthy zeszły razem na scenę, aby wręczyć nagrodę dla najlepszej aktorki w serialu komediowym, McCarthy nie mógł powstrzymać się od zachwytu nad piosenkarką.

Fangirlowała tak bardzo, że zapytała Eilish, czy podpisze jej sukienkę. „Po prostu staram się być bardziej obecny w tworzeniu wspomnień i staram się, aby było więcej YOLO, a mniej FOMO” – powiedział McCarthy.

Piosenkarka grzecznie odmówiła, twierdząc, że nie chce zepsuć stroju, ale zamiast tego zgodziła się podpisać McCarthy’ego na czole (na prośbę aktorki).

Piosenkarka Billie Eilish i aktorka Melissa McCarthy na scenie podczas 30. dorocznej ceremonii rozdania nagród SAG w Los Angeles, chwilę po tym, jak Eilish złożyła podpis na czole McCarthy'ego.
Piosenkarka Billie Eilish i aktorka Melissa McCarthy na scenie podczas 30. dorocznej ceremonii rozdania nagród SAG w Los Angeles, chwilę po tym, jak Eilish złożyła podpis na czole McCarthy’ego.

Tak narodził się jeden z najbardziej wirusowych momentów wieczoru. Eilish, bardzo starając się nie wybuchnąć śmiechem, złożyła McCarthy’emu autograf na czole czarnym Sharpie, zakrywając dłonią usta McCarthy’ego, podczas gdy komik zadawał jej osobiste pytania.

McCarthy musi zabrać do domu marker i wspomnienia, które przetrwają do następnego peelingu twarzy.

„Zeszłej nocy muszę odhaczyć jedną rzecz z mojej listy życzeń i już nigdy więcej nie umyję twarzy!” – napisał McCarthy w poście na Instagramie.

Podchmielona przemowa akceptacyjna Pedro Pascala

Ulubiony internautów Pedro Pascal odebrał nagrodę za wybitną kreację aktorską w serialu dramatycznym za rolę w emocjonującej adaptacji gry wideo „The Last of Us”.

Jednak w tak zróżnicowanej kategorii, w której znaleźli się wszyscy trzej główni mężczyźni w „Sukcesji”, zwycięstwo Pascala było zaskoczeniem nawet dla samego aktora.

Pedro Pascal odbiera nagrodę dla najlepszego aktora w serialu telewizyjnym podczas 30. dorocznej ceremonii rozdania nagród SAG w Los Angeles.
Pedro Pascal odbiera nagrodę dla najlepszego aktora w serialu telewizyjnym podczas 30. dorocznej ceremonii rozdania nagród SAG w Los Angeles.

Wchodząc na scenę, powiedział: „To jest niewłaściwe z wielu powodów. Jestem trochę pijany. Pomyślałem, że mógłbym się upić.

Następnie wygłosił jedno z najbardziej czarujących przemówień wieczoru, naśmiewając się z siebie i reszty nominowanych.

„Robię z siebie głupca, ale dziękuję bardzo za to! Jestem w związku od 1999 r., więc to dla mnie niesamowity, cholerny zaszczyt. Do nominowanych i do was wszystkich. Nie pamiętam w tej chwili żadnego z waszych imion.

„Diabeł ubiera się u Prady” ponownie spotyka się na scenie

Aktorzy Emily Blunt, Meryl Streep i Anne Hathaway na spotkaniu „Diabeł ubiera się u Prady” podczas 30. dorocznej ceremonii rozdania nagród SAG w Los Angeles.
Aktorzy Emily Blunt, Meryl Streep i Anne Hathaway na spotkaniu „Diabeł ubiera się u Prady” podczas 30. dorocznej ceremonii rozdania nagród SAG w Los Angeles.

Panie z Diabeł ubiera się u Prady ponownie zjednoczyli się, aby wręczyć nagrodę za wybitną rolę aktora w serialu komediowym.

Anne Hathaway i Emily Blunt na zmianę krytykują Meryl Streep wersami z filmu, w którym Streep gra lodowatą redaktorkę nowojorskiego magazynu o modzie.

„Meryl i Miranda Priestly są trochę jak bliźniaki” – powiedział Blunt. Streep zaczęła zaciekle się bronić, gdy Hathaway przerwał jej jednym z najbrutalniejszych poparzeń Mirandy.

„Nie? Nie. To nie było pytanie” – Hathaway powiedziała Streepowi.

Blunt zacytował także Mirandę, która powiedziała Streepowi: „Bez wątpienia poruszaj się w lodowatym tempie, wiesz, jak mnie to ekscytuje”.

„Oppenheimer” zdobywa główną nagrodę… ponownie

Obsada „Oppenheimera” odbiera nagrodę podczas 30. dorocznej ceremonii rozdania nagród SAG w Los Angeles.
Obsada „Oppenheimera” odbiera nagrodę podczas 30. dorocznej ceremonii rozdania nagród SAG w Los Angeles.

Przebojowy film biograficzny Christophera Nolana o ojcu bomby atomowej nadal zdobywa nagrody, zdobywając czołowe nagrody zarówno na gali BAFTA, jak i Złotych Globach.

Oppenheimera zdobył główną nagrodę wieczoru za wybitną obsadę, a także nagrody dla Cilliana Murphy’ego i Roberta Downeya Jr.

„Dziękujemy SAG-AFTRA, dziękujemy, że dla nas walczyliście” – powiedział Kenneth Branagh w przemówieniu z okazji wręczenia nagrody dla najlepszej obsady, przypominając sali, że strajk rozpoczął się w chwili premiery Oppenheimera.

Sobotnie zwycięstwa położyły się Oppenheimera na pierwszorzędnej pozycji przed rozdaniem Oscarów 11 marca. Nagrody SAG, jeden z najbardziej wymownych prognostów Oscara, tylko dodają dynamiki Oppenheimeragłówny nominowany do Oscara z 13 przytaknięciami.

Lily Gladstone kontynuuje tworzenie historii „Killers of the Flower Moon”

Lily Gladstone przyjmuje nagrodę za wybitną kreację aktorską w głównej roli
Lily Gladstone przyjmuje nagrodę za wybitną rolę aktorki w głównej roli w filmie „Killers of the Flower Moon” podczas 30. dorocznej ceremonii rozdania nagród SAG w Los Angeles.

Najbardziej ekscytujące zwycięstwo wieczoru przypadło Lily Gladstone w kategorii aktorka pierwszoplanowa w filmie Martina Scorsese Zabójcy Kwiatowego Księżyca.

Żadna kategoria nie była tak zaciekle kwestionowana, a analitycy byli po równo podzieleni między Gladstone i Emmą Stone Biedactwa.

Kiedy Gladstone wygrała w sobotę, tłum oszalał. To pogłębia jej passę tworzenia historii po tym, jak zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki kobiecej na Złotych Globach.

Więcej zależy na Gladstone niż na jakimkolwiek innym tegorocznym pretendencie do Oscara. Jej zwycięstwo byłoby pierwszym dla rdzennych Amerykanów.

„Sukcesja” i „Niedźwiedź” kontynuują dobrą passę

Obsada filmu „Sukcesja” w uścisku wielkiego niedźwiedzia ściska się na scenie podczas swojego ostatniego wspólnego występu po wygraniu znakomitego występu zespołu w serialu dramatycznym.
Obsada filmu „Sukcesja” w uścisku wielkiego niedźwiedzia ściska się na scenie podczas swojego ostatniego wspólnego występu po wygraniu znakomitego występu zespołu w serialu dramatycznym.

W telewizji po raz ostatni mogliśmy zobaczyć razem obsadę „Succession”, gdy serial zgarnął do domu trofeum za wybitną kreację zespołu w serialu dramatycznym.

„Jeszcze ostatnie hurra” – powiedział Alan Ruck w imieniu obsady. „Myślę, że magia Sukcesji polegała na tym, że scenariusz był tak fantastyczny, że zainspirował nas wszystkich do stworzenia naszej gry A od samego początku… Złapaliśmy błyskawicę w butelce”.

Cała obsada – z wyjątkiem Sarah Snook i Briana Coxa – wybuchła na scenie wielkim niedźwiedzim uściskiem.

„Niedźwiedź” także kontynuował dobrą passę, zdobywając kategorię najlepszego serialu komediowego, zdobywając nagrody dla obsady i dwóch głównych aktorów, Jeremy’ego Allena White’a i Ayo Edebiri.

Oto pełna lista zwycięzców:

Kategorie filmów

Znakomita kreacja obsady w filmie kinowym

Fikcja amerykańska

lalka Barbie

Kolor fioletowy

Zabójcy Kwiatowego Księżyca

Oppenheimer (ZWYCIĘZCA)

Znakomita kreacja aktora męskiego w roli głównej

Bradley Cooper jako Leonard Bernstein – Maestro

Colman Domingo jako Bayard Rustin – Rustin

Paul Giamatti jako Paul Hunham — Pozostali

Cillian Murphy jako J. Robert Oppenheimer — Oppenheimer (ZWYCIĘZCA)

Jeffrey Wright jako Thelonious „Monk” Ellison – powieść amerykańska

Znakomita kreacja aktorki pierwszoplanowej

Annette Bening jako Diana Nyad – „Nyad”

Lily Gladstone jako Mollie Burkhart – „Killers of the Flower Moon” (ZWYCIĘZCA)

Carey Mulligan jako Felicia Montealegre – „Maestro”

Margot Robbie jako Barbie — „Barbie”

Emma Stone jako Bella Baxter – „Biedne rzeczy”

Znakomita kreacja aktora męskiego w roli drugoplanowej

Sterling K. Brown jako Clifford Ellison — fikcja amerykańska

Willem Dafoe jako Godwin Baxter — Biedne rzeczy

Robert De Niro jako William Hale – Zabójcy Kwietnego Księżyca

Robert Downey Jr. jako Lewis Strauss — Oppenheimer (ZWYCIĘZCA)

Ryan Gosling jako Ken – Barbie

Znakomita kreacja aktorki drugoplanowej

Emily Blunt jako Kitty Oppenheimer – Oppenheimer

Danielle Brooks jako Sofia – Kolor fioletu

Penélope Cruz jako Laura Ferrari — Ferrari

Jodie Foster jako Bonnie Stoll – Nyad

Da’vine Joy Randolph jako Mary Lamb — The Holdovers (ZWYCIĘZCA)

Kategorie telewizji

Znakomity występ zespołu w serialu dramatycznym

Korona

Pozłacany wiek

Ostatni z nas

Poranny program

Sukcesja (ZWYCIĘZCA)

Znakomity występ zespołu w serialu komediowym

Szkoła podstawowa Abbotta

Niedźwiedź (ZWYCIĘZCA)

Tylko morderstwa w budynku

Teda Lasso

Znakomita kreacja aktora męskiego w serialu dramatycznym

Brian Cox jako Logan Roy — sukcesja

Billy Crudup jako Cory Ellison – „Poranny program”.

Kieran Culkin jako Roman Roy – sukcesja

Matthew Macfadyen jako Tom Wambsgans – Sukcesja

Pedro Pascal jako Joel — The Last of Us (ZWYCIĘZCA)

Znakomita rola aktorki w serialu dramatycznym

Jennifer Aniston jako Alex Levy – „Poranny program”.

Elżbieta Debicki jako księżna Diana — Korona (ZWYCIĘZCA)

Bella Ramsey jako Ellie – Ostatni z nas

Keri Russell jako Kate Wyler – Dyplomata

Sarah Snook jako Shiv Roy – Sukcesja

Znakomita kreacja aktora męskiego w serialu komediowym

Brett Goldstein jako Roy Kent – ​​Ted Lasso

Bill Hader jako Barry – Barry

Ebon Moss-Bachrach jako Richard Richie Jerimovich – Niedźwiedź

Jason Sudeikis jako Ted Lasso – Ted Lasso

Jeremy Allen White jako Carmen Carmy Berzatto – Niedźwiedź (ZWYCIĘZCA)

Znakomita rola aktorki w serialu komediowym

Alex Borstein jako Susie Myerson – Cudowna pani Maisel

Rachel Brosnahan jako Miriam Midge Maisel – Cudowna pani Maisel

Quinta Brunson jako Janine Teagues – szkoła podstawowa Abbott

Ayo Edebiri jako Sydney Adamu – Niedźwiedź (ZWYCIĘZCA)

Hannah Waddingham jako Rebecca Welton – Ted Lasso

Znakomita kreacja aktora męskiego w filmie telewizyjnym lub serialu limitowanym

Matt Bomer jako Hawkins Hawk Fuller — towarzysze podróży

Jon Hamm jako Roy Tillman – Fargo

David Oyelowo jako Bass Reeves — stróże prawa: Bass Reeves

Tony Shalhoub jako Adrian Monk — Ostatnia sprawa pana Monka: film o mnichu

Steven Yeun jako Danny Cho – Wołowina (ZWYCIĘZCA)

Znakomita aktorka w filmie telewizyjnym lub serialu limitowanym

Uzo Aduba jako Edie Flowers — środek przeciwbólowy

Kathryn Hahn jako Clare Pierce – Małe piękne rzeczy

Brie Larson jako Elizabeth Zott — Lekcje chemii

Bel Powley jako Miep Gies – Małe światełko

Ali Wong jako Amy Lau – Wołowina (ZWYCIĘZCA)

Kategorie zespołów kaskaderskich

Znakomity występ zespołu kaskaderskiego w filmie kinowym

lalka Barbie

Strażnicy Galaktyki Vol. 3

Indiana Jones i tarcza przeznaczenia

John Wick: Rozdział 4

Mission: Impossible — Dead Reckoning, część pierwsza (ZWYCIĘZCA)

Znakomity występ zespołu kaskaderskiego w serialu telewizyjnym

Ahsoki

Barry

Wołowina

Ostatni z nas (ZWYCIĘZCA)

Mandalorianin