O nas
Kontakt

Jak Europejczycy na całym świecie wypadają pod względem zaangażowania pracowników?

Laura Kowalczyk

Many Europeans say they are not engaged at work.

Autorstwa Amandy Kavanagh

Z najnowszego raportu wynika, że ​​na całym świecie większość pracowników „odchodzi po cichu” lub „odchodzi na głos”.

Około 59 procent nie jest zaangażowanych w pracę, 18 procent jest aktywnie niezaangażowanych, a zaledwie 23 procent dobrze się czuje w pracy.

I choć ogólne zaangażowanie na świecie wzrosło (2 procent), jest to spowodowane przede wszystkim wzrostem procentowym rok do roku w Azji Południowej, Ameryce Łacińskiej, na Karaibach, poradzieckiej Eurazji, Australii i Nowej Zelandii.

Tymczasem nie nastąpiła żadna zmiana w przypadku pracowników europejskich, którzy utrzymali najniższe miejsce na liście zaangażowanych pracowników – zaledwie 13 procent stwierdziło, że są bardzo zaangażowani i entuzjastycznie nastawieni do swojej pracy i miejsca pracy.

Pomimo niskiego zaangażowania dane dotyczące codziennego gniewu i stresu są w przypadku Europejczyków niższe niż w przypadku pracowników w innych krajach.

Około 39 procent Europejczyków zgłaszało codzienny stres, w porównaniu ze średnią światową wynoszącą 44 procent. Stany Zjednoczone i Kanada zgłosiły najwyższy poziom stresu – 52 procent wszystkich ankietowanych.

Podczas gdy 14 procent Europejczyków codziennie odnotowuje gniew w porównaniu ze średnią światową wynoszącą 21 procent, jedynie Ameryka Łacińska i Karaiby zgłosiły mniej gniewu (13 procent).

Dlaczego europejscy pracownicy są tak niezaangażowani?

W raporcie nie wskazano szczegółowo, dlaczego Europejczycy są zniechęceni do pracy, więc pozostaje nam spekulować.

To powiedziawszy, według raportu Gallupa menedżerowie są filarami zaangażowania, twierdząc, że 70 procent zaangażowania zespołu można przypisać menedżerowi – pamiętajcie, oni sprzedają szkolenia z zakresu zarządzania.

Można to również częściowo przypisać czynnikom kulturowym, ponieważ społeczeństwa europejskie często cenią równowagę między życiem zawodowym a prywatnym i kładą duży nacisk na czas osobisty, rodzinę i wypoczynek.

Kiedy jesteś w pracy, możesz oczekiwać, że praca będzie nie tylko satysfakcjonująca finansowo, ale także zapewni poczucie celu i spełnienia. A tych dwóch ostatnich nie da się łatwo zagwarantować.

Ponadto ciągłe zwolnienia w działach finansów i technologii powodują niestabilność zatrudnienia, co może stanowić przeszkodę w pełnym inwestowaniu w firmę.

Co ciekawe, choć zaledwie 35 procent ankietowanych Europejczyków twierdzi, że rozgląda się za nową pracą lub aktywnie jej szuka, około 56 procent twierdzi, że to dobry moment na jej poszukiwanie.

Jeśli należysz do 87 procent europejskich pracowników, którzy nie są aktywnie zaangażowani w Twoje miejsce pracy, być może nadszedł czas, aby spróbować czegoś nowego.

Odwiedź tablicę ogłoszeń TylkoGliwice, gdzie znajdziesz codziennie aktualizowane nowe stanowiska w różnych organizacjach, takie jak ta.

Rothschild & Co

Wiodąca grupa świadcząca usługi finansowe Rothschild & Cois zatrudniająca różne stanowiska w Marsylii, Paryżu, Frankfurcie, Monako, Nowym Jorku i Wielkiej Brytanii na wszystkich poziomach, od praktykantów po kierowników działów. Ta kontrolowana przez rodzinę firma, zatrudniająca ponad 4200 utalentowanych specjalistów w 40 krajach, oferuje ogromne możliwości rozwoju kariery i awansu. Tutaj możesz zobaczyć aktywne role.

Aksjanie

Usługi ICT i doradztwo Axians poszukuje pracowników na stanowiska techniczne i nietechniczne w Alkmaar, Zaltbommel i Eindhoven. Organizacja twierdzi, że podstawą jej sukcesu są pracownicy i że stale inwestuje w swoich pracowników, aby poszerzać ich wiedzę, know-how i umiejętności interpersonalne. Zobacz, jakie role są w ofercie tutaj.

Western Union

Western Union to marka znana na całym świecie, która jako dostępna firma świadcząca usługi finansowe zatrudnia ponad 8 000 pracowników, obsługując 200 terytoriów. Ta postępowa organizacja, znana z bezpiecznego sposobu wysyłania pieniędzy za granicę, tworzy także produkty, dzięki którym klienci będą mogli oszczędzać, wydawać i przesyłać pieniądze w formie cyfrowej. Madryt to centrum ofert pracy w Western Union, od inżynierów po menedżerów operacyjnych, a w Rzymie często dostępne są stanowiska. Przeglądaj oferty pracy tutaj.

Aby uzyskać więcej informacji na temat świetnych możliwości zatrudnienia w całej Europie, odwiedź już dziś TylkoGliwice Jobs.