O nas
Kontakt

Jeśli niebieska kartka mogłaby sprawdzić się w piłce nożnej, gdzie indziej mogłaby się sprawdzić?

Laura Kowalczyk

Getting shown the blue card

Gorączka! Związki piłkarskie rozważają przetestowanie nowej niebieskiej kartki w przypadku braku dyscypliny i przewinień podczas meczów.

Sacré niebieski! Zarząd Międzynarodowego Związku Piłki Nożnej (Ifab) zamierza wypróbować dodanie nowej karty mającej na celu walkę z niewłaściwie zachowującymi się zawodnikami. Nowa niebieska karta zmusi graczy do spędzenia 10 minut w koszu na grzechy.

Każdy wie, że czerwona kartka oznacza, że ​​masz poważne kłopoty, nawet poza światem futbolu. Jeśli w grze zostaniesz ukarany czerwoną kartką, oznacza to, że od razu nie będziesz brał udziału w meczu i nie będziesz mógł zostać zastąpiony przez innego zawodnika. Poważne rzeczy.

Żółta kartka to ostrzeżenie, aby zachować ostrożność i ostrożność. Jeśli zostanie ci to pokazane, oznacza to, że dopuściłeś się drobnego wykroczenia, ale ponownie popełniłeś faul, a druga żółta kartka jest równoznaczna z natychmiastowym wykluczeniem.

Nowa niebieska karta jest gdzieś pomiędzy. Jeśli zawodnik popełni cyniczny faul lub zachowa się niegrzecznie, może zostać ukarany czerwoną kartką i zmuszony do siedzenia w koszu na grzechy przez 10 minut. Podobnie jak w rugby, kosz na grzechy jest w zasadzie ławką wstydu dla graczy.

Niebieskie karty mają taką samą siłę jak żółta, więc jeśli gracz otrzyma dwie niebieskie lub niebieską i żółtą kartkę, otrzyma czerwoną kartkę i otrzyma rozkaz wymarszu na wczesny prysznic.

Cement Turpin pokazuje żółtą kartkę Kylianowi Mbappe z PSG podczas meczu League One pomiędzy Paris Saint-Germain a Brest, 28 stycznia 2024 r.
Cement Turpin pokazuje żółtą kartkę Kylianowi Mbappe z PSG podczas meczu League One pomiędzy Paris Saint-Germain a Brest, 28 stycznia 2024 r.

Coraz więcej złych zachowań

Iffab chce przynieść niebieską kartkę, aby zaradzić rosnącym awanturom na boisku. Uważa się również, że zachowanie na boisku odbija się na kibicach i mamy nadzieję, że niebieska kartka pomoże stłumić wrogość wśród widzów i podczas meczów amatorskich.

Jak na razie Premier League potwierdziła, że ​​nie będzie brać udziału w wstępnym procesie i że niebieska kartka zostanie najpierw przetestowana na niższym szczeblu rozgrywek.

To świetny pomysł, o ile Kultura TylkoGliwice jest zaniepokojony. Jeśli nic więcej, przypomniało nam to o wszystkich innych okazjach w życiu, kiedy pojemnik na grzechy może być przydatną rzeczą.

Weźmy artystę, który jest zaangażowany w obfite wydawanie swoich prac tylko po to, by ucierpiało to z powodu dużej wydajności. Ridley Scott to reżyser, który ciężko pracuje, znany z robienia mnóstwa filmów, czasem wzniosłych, ale też regularnie napuchniętych. Może trochę czasu w koszu na grzechy po każdym kiepskim filmie sprawi, że będzie wybierał swój kolejny projekt nieco ostrożniej.

Potem są wszystkie publiczne bzdury, które robią gwiazdy, a potem podwajają się ze względu na światło reflektorów.

Pamiętacie, jak raperka Nicki Minaj zamieściła na Twitterze niedoinformowanego tweeta o obrzęku jąder u przyjaciela jej kuzynki z Trynidadu w wyniku szczepionki. Wyobraź sobie, że ktoś pokazał Minaj niebieską kartkę i zmusił ją, aby siedziała poza zasięgiem opinii publicznej, zamiast popaść w totalnego wariata antyszczepionkowca.

Oczywiście każdy, kto zrobi coś rażąco złego, nadal zasługuje na krytykę i odrzucenie ze strony opinii publicznej, ale to właśnie te mniejsze błędy mogą się przydać, przepraszam za grę słów, niebieska kartka w sektorze kultury. Kto będzie sędzią? Niech zadecyduje sąd opinii publicznej! W ekonomii uwagi wiele gwiazd spada z urwiska wrażliwości, gdy spotykają się z oporem wobec ich głupich komentarzy. Zamiast wypróbowanego i nieudanego podwojenia, dlaczego nie wykorzystać czasu na wewnętrzną refleksję i chwalebną, niedocenianą ciszę w grzechotniku.