Kontakt

Kansas City Chiefs zdobywają drugi z rzędu tytuł Super Bowl po dogrywce

Laura Kowalczyk

Kansas City Chiefs quarterback Patrick Mahomes (15) celebrates after the NFL Super Bowl 58 football game against the San Francisco 49ers, Sunday, Feb. 11, 2024, in Las Vegas.

Kansas City Chiefs są kolejnymi mistrzami Super Bowl po niedzielnym zwycięstwie nad San Francisco 49ers 25:22.

Pierwszy Super Bowl w Las Vegas w lidze NFL był niechlujnym, pełnym błędów wydarzeniem, które było nudne aż do czwartej kwarty i dogrywki. Był to drugi z 58 meczów Super Bowl, w których po regulaminowym czasie zremisowano, a pierwszy mecz rozegrano zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi dogrywek, które gwarantowały obu drużynom posiadanie piłki.

Zwycięski moment nastąpił na 3 sekundy przed końcem dogrywki, kiedy Patrick Mahomes rzucił podanie z 3 jardów do Mecole Hardman.

To dało Chiefs trzeci tytuł w ciągu pięciu lat i uczyniło ich pierwszymi powtarzającymi się mistrzami Super Bowl od 19 lat i dziewiątym w sumie.

Największe emocje w pierwszej połowie pojawiły się, gdy sfrustrowany Travis Kelce uderzył Andy’ego Reida na linii bocznej, powalając 65-letniego trenera Chiefs kilka kroków do tyłu po tym, jak jego kolega z drużyny Isiah Pacheco w drugiej kwarcie wpadł do czerwonej strefy.

Chiefs przegrywali 22-19 po tym, jak Jake Moody kopnął gola z gry z 27 jardów po pierwszym posiadaniu po dogrywce, ale Mahomes poprowadził Chiefs do porządku, dopełniając kolejny imponujący powrót w rewanżu Super Bowl cztery lata temu.

Mahomes przebiegł 8 jardów na czwartej i 1 pozycji, aby podtrzymać szanse Chiefs, a następnie wspiął się na odległość 19 jardów i ustanowił zwycięski wynik.

Po tym jak połączył się z szeroko otwartym Hardmanem, Chiefs wbiegli na boisko, a czerwono-żółte konfetti spadło na murawę.

Mahomes i Reid są teraz w połowie drogi do Toma Brady’ego i Billa Belichicka, którzy wraz z New England Patriots zdobyli sześć tytułów mistrzowskich w ciągu 20 lat i byli ostatnią drużyną, która zremisowała po sezonach 2003/2004.

28-letni Mahomes staje się czwartym startującym QB, który wygrał trzy Super Bowl – dołączając do Brady’ego, Joe Montany, Terry’ego Bradshawa i Troya Aikmana – i drugim najmłodszym.

Gwiazda muzyki pop Taylor Swift obserwowała, jak chłopak Kelce zdobywa swój nowy tytuł w apartamencie, podczas gdy Usher występował w przerwie meczu.