O nas
Kontakt

Kokietka, żona mafii i magnetyczne serca: 5 najpopularniejszych trendów w stylizacji paznokci na Walentynki

Laura Kowalczyk

Coquette, mob wife, magnetic hearts. 5 top nail trends to express Valentine

Zdobienie paznokci szturmem zdobyło ostatnio TikTok i Instagram! Od paznokci Coquette lub Kawaii po francuskie manicure i stylizacje Mob Wife – każdy znajdzie coś dla siebie.

Dlaczego nie rozprzestrzenić miłości na wyciągnięcie ręki w Walentynki?

Manikiurzystka gwiazd Julie Kandalec, znana ze współpracy z gwiazdami takimi jak Jessica Chastain, Mariah Carey i Emily Blunt, dzieli się kilkoma ekscytującymi nowymi trendami.

Według Kandalec piękno zdobienia paznokci wykracza poza romantyczne gesty. „Możesz to zrobić dla siebie, na Walentynki lub dla swojego partnera” – sugeruje.

W przeszłości walentynkowe projekty paznokci były zazwyczaj proste, mówi: „solidny czerwony paznokieć lub urocze, małe, proste różowe serduszko lub francuski manicure”. Teraz, dzięki mediom społecznościowym, pomysłów jest mnóstwo.

Przyjrzyjmy się pięciu najgorętszym trendom w stylizacji paznokci na Walentynki według Kandalec:

1) PAZNOKCIE KOKIETOWE LUB KAWAII

To zdjęcie dostarczone przez Julie Kandalec przedstawia Coquette Nails, The Gel Bottle.
To zdjęcie dostarczone przez Julie Kandalec przedstawia Coquette Nails, The Gel Bottle.

Kandalec mówi, że ma obsesję na tym punkcie.

Ten pełen słodyczy, maksymalistyczny manicure wykorzystuje pastelowe róże i bzy, wypełnione zwisającymi amuletami, sercami, kwiatami, kokardkami, naklejkami, klejnotami, perłami i wszelkiego rodzaju aplikacjami.

Paznokcie typu kokietka były trendem ponad dziesięć lat temu, mówi, ale „minęło już na tyle długo, że przywracamy je w nowej odsłonie. Nazwalibyśmy to kawaii Nails, co po japońsku (oznacza) „urocze”, więc bardzo się cieszę, że to powraca”.

2) MANICURE FRANCUSKI / PAZNOKCIE KWADRATOWE

Przykład francuskich krótkich kwadratowych paznokci z serduszkami miłosnymi
Przykład francuskich krótkich kwadratowych paznokci z serduszkami miłosnymi

Paznokcie w kształcie kwadratu wracają do mody po długiej nieobecności, mówi Kandalec.

Ale tym razem trendem jest kwadratowy styl francuski.

Paznokcie są przycinane u góry i poddawane manicure francuskiemu – paznokciowi w naturalnym kolorze z białą końcówką. Zauważa również, że francuskie paznokcie są łączone z „wyglądem żony tłumu” jako zupełnie nowy trend.

3) ŻONA MOBU

Przykład
Przykład paznokci „Mob Wife”.

Ten trend w modzie, makijażu i oczywiście na paznokciach czerpie inspirację z żon mafii, zarówno prawdziwych, jak i fikcyjnych, od Carmeli Soprano po Karen Hill.

Te paznokcie są wyjątkowo długie, wyjątkowo kwadratowe, wyjątkowo spiczaste, z dodatkowymi białymi francuskimi końcówkami.

Nie widać tutaj żadnych mlecznobiałych, subtelnych końcówek. Jest przesadna i jaskrawa, z popularnymi nadrukami zwierzęcymi i wzorami 3D, a także brokatowymi ozdobami lub klasyczną czerwienią.

Kandalec zwraca uwagę, że klasyczny czerwony manicure również „przeżywa ważny moment”, który rozpoczął się jesienią ubiegłego roku i trwa nadal, co można połączyć z trendem mob.

4) MAGNETYCZNE SERCA

To zdjęcie pokazuje przykład magnetycznych paznokci w kształcie serca, popularnego trendu na TikTok.
To zdjęcie pokazuje przykład magnetycznych paznokci w kształcie serca, popularnego trendu na TikTok.

Są ogromne na Instagramie i TikToku – Kandalec nazywa je „puchniętymi sercami 3D”.

Efekt uzyskuje się przy pomocy magnesu przyłożonego do mokrego lakieru hybrydowego zawierającego cząsteczki magnetyczne.

„Trzymasz go prostopadle do paznokcia. A potem odwraca cząstki magnetyczne i nadaje mu naprawdę fajny wygląd 3D. Niektórzy nazywają to aksamitnymi paznokciami. Nazywają to paznokciami typu kocie oko. Nazywają to magnetycznymi gwoździami..”

„To naprawdę zabawne i w pewnym sensie pasuje do kawaii, paznokci kokietki i paznokci w żelu, czyli tego, co teraz mam na sobie” – mówi.

5) PAZNOKCIE JELLY

To zdjęcie dostarczone przez Julie Kandalec przedstawia żel 3D Art Gel-Apres Gel Couleur.
To zdjęcie dostarczone przez Julie Kandalec przedstawia żel 3D Art Gel-Apres Gel Couleur.

Często opisywany jako błyszczyk do paznokci. To „naprawdę przezroczysty rodzaj lakieru. Może mieć dowolny kolor. Zasadniczo jest to kolor zmieszany z przezroczystym lub już wcześniej ustalony, że jest bardzo, bardzo przezroczysty. To trochę jak rozmycie koloru.

To obecnie bardzo duży trend w Korei” – mówi Kandalec. Trend polega na tym, aby „mieć czystą bazę przy skórkach, aby nie było tak ostrej linii koloru”.

Jeśli żaden z powyższych trendów nie przemawia do Ciebie, być może możesz po prostu poświęcić się wyjątkowej osobie, dodając jej imię lub inicjały do ​​projektu.

„A nawet jeśli jesteś singlem” – mówi Kandalec – „możesz kogoś zamanifestować, umieszczając, no wiesz, małe różowe serduszko lub coś, co w pewnym sensie przyciągnie tę osobę do ciebie”.