O nas
Kontakt

Korzyści wynikające ze zmiany klimatu to kolejny trend w miejscu pracy. Czym oni są?

Laura Kowalczyk

Electric car leasing plans are part of the

Od powodzi po gwałtownie rosnące temperatury w miesiącach letnich – zmiany klimatyczne w Europie osiągnęły już poziom krytyczny.

Tak wynika z niedawno opublikowanej europejskiej oceny ryzyka klimatycznego, w której zidentyfikowano szereg czynników, w związku z którymi należy szybko podjąć działania, w tym ekosystemy, żywność, opieka zdrowotna i infrastruktura, a także efekt domina, jaki zmiana klimatu będzie miała na gospodarkę.

Wiele organizacji z siedzibą w Europie jest już na dobrej drodze do uczynienia swojej działalności bardziej zrównoważonej – 60 procent przedsiębiorstw z siedzibą w Europie podjęło zobowiązania zerowe netto.

Jednak samo zmniejszenie śladu węglowego nie wystarczy, dlatego pracownicy coraz częściej poszukują pracodawców, którzy dokładają wszelkich starań, jeśli chodzi o zmiany klimatyczne i oferują wymierne korzyści, takie same jak w przypadku składek na opiekę zdrowotną lub emerytury.

W rzeczywistości z odrębnych danych firmy badawczej Gartner wynika, że ​​37 procent pracodawców musiało już dostosować swoje sposoby pracy ze względu na ryzyko związane z klimatem, które wpływa na pracowników.

Zrównoważone bezpieczeństwo

Zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie personelu, korzyści wynikające ze zmiany klimatu obejmują procedury ewakuacyjne, zapewnienie wyznaczonego schronienia z gwarantowanym źródłem energii elektrycznej, a nawet dostęp do kluczowych zasobów, takich jak woda butelkowana, oczyszczacze powietrza i radia zasilane energią słoneczną.

Ponadto coraz powszechniejsze stają się wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego i narzędzia pomocy pracownikom.

Mówiąc o ustaleniach, Emily Rose McRae, starszy dyrektor analityk w dziale HR firmy Gartner, stwierdziła, że ​​pomoc w relokacji i krótkoterminowe dotacje mieszkaniowe zyskują na popularności w Stanach Zjednoczonych, które w ostatnich latach doświadczyły wielu klęsk żywiołowych.

„Jedną z rzeczy, które widzieliśmy, jak organizacje robiły, było utworzenie bezpośredniego eksperta w zakresie poruszania się po różnych programach federalnych, programach lokalnych i dostępnych świadczeniach dla pracodawców, usuwając presję na pracowników, aby musieli radzić sobie ze złożonymi obciążeniami administracyjnymi podczas wydarzeń związanych z klimatem, ” powiedziała.

„Eksperci ci są zazwyczaj już zatrudnieni w ramach istniejącego programu pomocy pracownikom (EAP) organizacji, więc nie chodzi tu o dodanie nowego świadczenia, ale o ułatwienie pracownikom dostępu do świadczenia i poinformowanie ich, że to konkretne świadczenie jest dostępne”.

Zielone korzyści

Chociaż dostęp do pomocy w przypadku klęsk żywiołowych jest swego rodzaju bardzo potrzebną polisą ubezpieczeniową, pracodawcy zaczynają również oferować mniej krytyczne świadczenia klimatyczne, aby promować bardziej ekologiczną przyszłość.

Mogą one obejmować dostęp do dotowanego planu leasingu pojazdów elektrycznych (EV) mającego na celu ograniczenie emisji w przypadku pracowników dojeżdżających do biura samochodem lub program dojazdu do pracy rowerem, podobny do tych już obowiązujących w Holandii, Belgii, Francji, Włochy i Irlandia.

Zielone stypendia dla pracowników to także sposób na zachęcenie do bardziej zrównoważonych i przyjaznych środowisku praktyk poza miejscem pracy.

Mogą one być scentralizowane wewnętrznie lub wspierane przez stronę trzecią, taką jak Mossy Earth, która obsługuje model członkostwa oparty na subskrypcji, który przywraca przyrodę poprzez inicjatywy przewijania lub bonusy klimatyczne, które umożliwiają pracownikom gromadzenie „dni podróży” do wykorzystania podczas wakacji niskoemisyjnych , oprócz przysługującego im corocznego prawa do urlopu.

Jeszcze prostsze rozwiązanie? Pracę w firmie, która przyjęła praktyki pracy zdalnej, które skracają czas dojazdów do pracy i emisję gazów cieplarnianych, lub poszła o krok dalej, wdrażając czterodniowy tydzień pracy bez utraty wydajności i wynagrodzenia, aby umożliwić pracownikom spędzanie mniej czasu podłączonego do prądu – dosłownie i w przenosni.

Poniżej znajdziesz trzy oferty pracy, które ułatwią bardziej ekologiczną pracę, a wiele innych znajdziesz na tablicy ogłoszeń TylkoGliwice.

W Paryżu firma Octopus Energy poszukuje lidera dostaw do pracy w całym dziale Kraken Technology. Pracując nad wsparciem klientów w Europie, będziesz bezpośrednio odpowiedzialny za tworzenie planu działania produktu operacyjnego, zarządzanie nim i ustalanie priorytetów, aby zapewnić przejrzystość i zrozumienie.

Jobbio zatrudni Front-end Developera do pracy zdalnej. Tworzenie nowych funkcji dostępnych dla użytkownika przy użyciu React.js oraz budowanie komponentów wielokrotnego użytku i bibliotek front-end do wykorzystania w przyszłości to kluczowe elementy tej roli, wraz z tłumaczeniem projektów i makiet na kod wysokiej jakości.

Alternatywnie, jeśli mieszkasz w Wielkiej Brytanii lub Irlandii i szukasz nowych możliwości zapewniających autonomię i elastyczność, DataAnnotation zatrudnia autorów treści AI do nauczania chatbotów. Pracując zdalnie, będziesz mógł wybierać projekty, nad którymi pracujesz, w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin, i pracować według własnego harmonogramu.