O nas
Kontakt

Kultowy szlafrok The Dude z „The Big Lebowski” może być Twój

Laura Kowalczyk

Kultowy szlafrok The Dude z „The Big Lebowski” może być Twój

Słynny dwuczęściowy strój pojawi się na aukcji Juliena z okazji 25. rocznicy powstania kultowego klasyka filmu „Wielki Lebowski”.

„Koleś zostaje”.

Słowa, którymi warto żyć. A teraz możesz żyć zgodnie z nimi, jednocześnie kierując swoim wewnętrznym Jego Kolesiem, czyli Duderem lub El Duderino, nosząc szatę samego Kolesia.

Kultowy brązowy polarowy szlafrok Jeffa Bridgesa i bawełniany T-shirt Jockey z roli Jeffery’ego Lebowskiego w filmie Joela i Ethana Coenów z 1998 roku trafi na aukcję 16 grudnia na Julien’s Auctions w Beverly Hills.

Według strony internetowej Juliena szacunkowa cena za szatę wynosi od 30 000 do 50 000 dolarów (27 000–45 000 euro), a cena początkowa wynosi 7 000 dolarów (6300 euro).

Fani mogą także licytować okulary przeciwsłoneczne The Dude, a także kompletne, oryginalne scenorysy filmu autorstwa J. Todda Andersona.

„The Big Lebowski: The Complete Storyboards Auction” jest częścią większego wydarzenia organizowanego przez Julien’s Auctions we współpracy z Turner Classic Movies i zatytułowanego TCM Present: Hollywood Legends.

Dla nieznajomych (poważnie, co ty robisz?): komedia z lat 90. opowiadająca o Kolesiu i jego kumplach z kręgli w szalonej podróży, w której występują porwania, przypadek błędnej tożsamości, niemieccy nihiliści i mnóstwo Białych Rosjan.

Szata, scenorys... Wszystko czego potrzebujesz to Biały Rosjanin
Szata, scenorys… Wszystko czego potrzebujesz to Biały Rosjanin

W dniach 14–17 grudnia wyprzedaż obejmie także takie produkty, jak Marilyn Monroe Nie ma lepszego biznesu niż show-biznes zespół zużyty na filmie, tarcza Kapitana Ameryki Mścicielehełm szturmowca z Gwiezdne Wojny: Nowa nadziejaoraz wynoszony na ekranie zespół Givechy Haute Couture Audrey Hepburn z Śniadanie u Tiffany’ego.

Część dochodu zostanie przekazana na kampanię No Kid Hungry. Uruchomiony w 2010 roku, koncentruje się na zapewnianiu szkołom i organizacjom społecznym w całych Stanach Zjednoczonych pomocy technicznej, funduszy i zasobów, których potrzebują, aby zapewnić dzieciom dostęp do odżywczych posiłków.

Szczęśliwej licytacji.