O nas
Kontakt

Luke Skywalker wspiera Sadiqa Khana w wyścigu na burmistrza Londynu

Laura Kowalczyk

Luke Skywalker wspiera Sadiqa Khana w wyścigu na burmistrza Londynu

LONDYN – W tym przypadku siła jest silna.

Luke Skywalker (a przynajmniej facet, który go gra) poparł Sadiqa Khana we wtorek, gdy polityk Partii Pracy ubiega się o reelekcję na burmistrza Londynu.

Wynik Khan pozna w niedługim czasie 4 maja — Dzień Gwiezdnych Wojen dla megafanów.

Ogłaszając swoje wsparcie w programie X, Mark Hamill powiedział: „KOCHAM Londyn! Mieszkałem tam przez lata podczas kręcenia zdjęć i tam urodziło się nasze pierwsze dziecko, w St. John's Wood. Z całego serca popieram Sadiqa Khana w wyborach na burmistrza 2 maja.”

Hamill pochwalił Khana – który spotkał się z krytyką lokalnych mieszkańców i gorącymi protestami w związku z kontrowersyjnym zarzutem dotyczącym pojazdów zanieczyszczających środowisko – jako „siłę napędową w oczyszczaniu londyńskiego powietrza i wyborze #HopeOverFear”.

Londyńczycy idą w czwartek do urn w wyborach na burmistrza Londynu. Khan musi zmierzyć się z konserwatywną pretendentką Susan Hall i ubiegać się o drugą kadencję. Sondaże opinii publicznej wskazują, że Khan jest faworytem.

Poparcie Hamilla dla urzędującego laburzystowskiego premiera może być ciosem dla konserwatywnego premiera Rishiego Sunaka, zdeklarowanego fana długoletniej serii science-fiction. Sunak ma nawet kolekcję mieczy świetlnych na Downing Street i mówił o swoim pragnieniu zagrania epizodycznej roli w filmach.

Nie jest sam. Poprzednik Khana na stanowisku burmistrza, Boris Johnson, również oświadczył, że jest „wielkim” fanem, odkrywczy w 2015 roku, że posiada nikczemny miecz świetlny hrabiego Dooku.

Zwrócono się do hrabiego Dooku o komentarz.