O nas
Kontakt

Międzynarodowy Dzień Kobiet: Czego pragną kobiety

Laura Kowalczyk

Media City

Uprzedzenia związane z płcią wobec kobiet mogą przybierać różne formy; i nadal istnieją na całym świecie. Niektóre kobiety przewodzą zmianom, aby inspirować inne, ale pozostaje jeszcze wiele do zrobienia.

Od 1975 roku 8 marca obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Kobiet Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Jest to dzień, w którym podkreśla się postęp kobiet w roli liderek i twórców zmian we wszystkich branżach i obszarach. Organizacje identyfikują obszary, w których można zlikwidować różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn oraz wyeliminować uprzedzenia i dyskryminację, aby zapewnić większą integrację, co wpisuje się w tegoroczny temat przewodni „Inwestuj w kobiety: przyspieszenie postępu”.

Prezenter Exchange, Guy Shone, rozmawiał z dwiema kobietami z różnych sektorów, które przewodzą zmianom. Katherine Maher, była dyrektor naczelna Web Summit, corocznej międzynarodowej konferencji technologicznej i nowa dyrektor naczelna NPR, wywarła ogromny wpływ na kobiety w sektorze technologicznym. Dr Shaheena Janjuha-Jivraj jest profesorem nadzwyczajnym w HEC Paris w Katarze, ekspertem w dziedzinie innowacji, przywództwa i różnorodności oraz wielokrotnie nagradzaną autorką, której prace skupiają się na inspirowaniu i wzmacnianiu pozycji następnego pokolenia kobiet.