O nas
Kontakt

Olga Carmona strzeliła gola dla Hiszpanii, która zwyciężyła 1:0 w Pucharze Świata Kobiet. Wtedy dowiedziała się, że jej ojciec zmarł

Laura Kowalczyk

Olga Carmona strzeliła gola dla Hiszpanii, która zwyciężyła 1:0 w Pucharze Świata Kobiet.  Wtedy dowiedziała się, że jej ojciec zmarł

Po końcowym gwizdku znalazła się wśród hiszpańskich piłkarzy świętujących i tańczących na boisku i normalnie uczestniczyła w ceremonii wręczenia trofeum.

Olga Carmona, której gol zdobył w niedzielę mistrzostwo świata kobiet w reprezentacji Hiszpanii, dowiedziała się po finale śmierci jej ojca, poinformowała hiszpańska federacja piłkarska.

Był chory i zmarł, podczas gdy matka Carmony i inni krewni pojechali do Australii, aby obejrzeć jej grę w finale, poinformowała federacja we wczesnych godzinach poniedziałkowych, nie podając więcej szczegółów na temat przyczyny śmierci.

Rodzina postanowiła zaczekać z informacją o zwycięstwie Carmony do zakończenia uroczystości związanych z tytułem.

„I nie wiedząc o tym, miałam swoją Gwiazdę przed rozpoczęciem gry” – powiedziała Carmona na X, wcześniej znanym jako Twitter, wraz ze zdjęciem, na którym całuje medal zwycięzców. „Wiem, że dałeś mi siłę, aby osiągnąć coś wyjątkowego. Wiem, że obserwowałeś mnie dziś wieczorem i że jesteś ze mnie dumny. Spoczywaj w pokoju, tato.

Po końcowym gwizdku znalazła się wśród hiszpańskich piłkarzy świętujących i tańczących na boisku i normalnie uczestniczyła w ceremonii wręczenia trofeum.

„Kochamy Cię, Olga” federacja podała w X. „Jesteś częścią historii hiszpańskiego futbolu”.

Carmona strzelił lewą nogą w 29. minucie i dał Hiszpanii zwycięstwo 1:0 nad Anglią w Sydney w Australii. Strzeliła także zwycięskiego gola w półfinale, w którym La Roja zwyciężyła 2:1 ze Szwecją i została pierwszą zawodniczką od czasów Amerykanki Carli Lloyd w 2015 roku, która strzeliła gola w półfinale i finale Pucharu Świata.

23-letnia Carmona została uznana w niedzielę za najcenniejszą zawodniczkę finału. Świętowała swój gol, składając hołd przyjacielowi, który niedawno stracił matkę.

„Myślę, że wszyscy czuliśmy, że ten zespół ma coś wyjątkowego” – powiedział obrońca Realu Madryt po zdobyciu przez Hiszpanię tytułu.

Przed wiadomością o śmierci ojca Carmony federacja poinformowała, że ​​uroczystości związane z tytułem mają odbyć się po przybyciu drużyny do Madrytu w poniedziałek wieczorem.

Nie było jasne, czy obchody odbędą się zgodnie z planem i czy Carmona w jakikolwiek sposób weźmie w nich udział.