O nas
Kontakt

Pijani amerykańscy turyści przyłapani na nocnym spaniu na wieży Eiffla

Laura Kowalczyk

Pijani amerykańscy turyści przyłapani na nocnym spaniu na wieży Eiffla

Władze Paryża twierdzą, że utknęli „z powodu tego, jak bardzo byli pijani”.

Dwóch amerykańskich turystów zostało odkrytych śpiących w wieży Eiffla w poniedziałek po tym, jak utknęli po pijanemu.

Strażnicy znaleźli dwóch mężczyzn w obszarze między drugim a trzecim poziomem, który zwykle jest zamknięty dla publiczności.

Prokuratorzy Paryża powiedzieli AFP, że „wydaje się, że utknęli z powodu tego, jak bardzo byli pijani”.

Jak pijani turyści utknęli na wieży Eiffla?

Podobno amerykańscy turyści zapłacili za wstęp około 22:40 w niedzielę wieczorem. Policja twierdzi, że schodząc po schodach z górnej platformy atrakcji, pokonali bariery.

Mężczyzn znaleziono we wczesnych godzinach porannych, zanim Wieża Eiffla została otwarta dla publiczności, kiedy strażnicy robili obchód.

Źródło policyjne powiedziało agencji AFP, że strażacy i jednostka specjalistyczna przeszkolona do ratowania ludzi z niebezpiecznych wysokości zostali wezwani do pomocy w sprowadzeniu ich na dół.

Nierozpryskiwany
Widok w dół z Wieży Eiffla.

Zwykła godzina otwarcia 9 rano została opóźniona w poniedziałek, podczas gdy władze zajmowały się nietrzeźwymi turystami. Został otwarty dla zwiedzających około godzinę później o 10 rano.

Policja przesłuchała turystów, ale prokuratorzy stwierdzili, że „ponieważ nie stwierdzono żadnych uszkodzeń, zarzut wtargnięcia na miejsce historyczne lub kulturowe został oddalony”.

Société d’Exploitation de la Tour Eiffel (Sete), spółka publiczna obsługująca Wieżę Eiffla, zapowiedziała, że ​​złoży skargę przeciwko tej parze, ale dodała, że ​​„nie stanowią oni żadnego widocznego zagrożenia”.

Pijany wyczyn pojawia się pośród fałszywych gróźb bombowych

Wyczyn ma miejsce po tym, jak fałszywe groźby bombowe spowodowały dwie ewakuacje pomnika w sobotę.

Turyści zostali zmuszeni do opuszczenia wszystkich trzech pięter wieży, w tym restauracji i dziedzińca, podczas gdy na miejsce przybyli policyjni eksperci od usuwania bomb. Witryna została ponownie otwarta później w ciągu dnia, gdy groźby okazały się mistyfikacją.

MIGUEL MEDINA / AFP
W sobotę na miejsce zdarzenia przybyli policyjni eksperci ds. utylizacji bomb po fałszywym zagrożeniu bombowym.

Władze wszczęły dochodzenie w sprawie fałszywych gróźb, które zostały zamieszczone na stronie z grami i platformie internetowej dla obywateli Paryża.

Trzy kolejne komisariaty policji w mieście otrzymały e-maile o obecności bomb w poniedziałek rano. Sete zdecydował się nie ewakuować Wieży Eiffla po tym, jak został poinformowany o fałszywych groźbach.