O nas
Kontakt

Platformy Meta Facebook i Instagram nie działają w związku z widoczną globalną awarią

Laura Kowalczyk

Users of Facebook and Instagram have reported issues accessing their accounts.

Witryna śledząca Downdetector odnotowała ponad pół miliona zgłoszeń dotyczących globalnej awarii platform Meta. Dostęp powrócił.

Platformy mediów społecznościowych Meta wracają do normy po globalnej awarii, która uniemożliwiła tysiącom użytkowników dostęp do ich kont na Facebooku i Instagramie.

Według witryny śledzącej sieć Downdetector we wtorkowe popołudnie złożono ponad 500 000 raportów dotyczących przerw w działaniu dwóch kont w mediach społecznościowych.

Downdetector śledzi awarie, zestawiając raporty o stanie z kilku źródeł, w tym o błędach zgłoszonych przez użytkowników na swojej platformie.

Według raportów dotkniętych zostało wiele krajów na całym świecie, w tym Stany Zjednoczone i Wielka Brytania.

Witryna monitorująca Internet, Netblocks, podała, że ​​zgłaszane są problemy głównie w sesjach logowania, i dodała, że ​​awarie dotknęły kilka krajów.

W poście na X, dawniej Twitterze, dyrektor ds. komunikacji Meta, Andy Stone, przyznał, że nastąpiła przerwa w działaniu i że firma już rozwiązała problem.

„Wcześniej problem techniczny spowodował, że ludzie mieli trudności z dostępem do niektórych naszych usług” – napisał.

„Rozwiązaliśmy problem tak szybko, jak to możliwe dla wszystkich, których on dotyczył i przepraszamy za wszelkie niedogodności”.

Własna strona stanu Meta, która zawiera aktualizacje usług każdej z platform firmy, również nie ładowała się w momencie publikacji, ale teraz wskazuje, że wszystkie nierozwiązane problemy zostały rozwiązane.

Przyczyna awarii jest nadal nieznana.

Wiele osób zauważyło również, że przerwa w dostawie następuje w momencie, gdy kampania polityczna w USA nabiera tempa w tzw. „superwtorek”, co oznacza, że ​​kandydaci nie będą mogli dotrzeć do potencjalnych wyborców za pośrednictwem platform mediów społecznościowych.

„Superwtorek” to dzień, w którym wyborcy w największej liczbie stanów udają się do urn w prawyborach na kandydatów na prezydenta.

Największą awarię Meta doświadczyła w 2021 r., kiedy Facebook przestał działać, co spowodowało przeprosiny ze strony założyciela i dyrektora generalnego Marka Zuckerberga.