O nas
Kontakt

Plaże, jeziora i baseny morskie: najlepsze w Europie podróże pociągiem na letnią przerwę

Laura Kowalczyk

Chlorinated pools can have an annual footprint of 1,400kg CO2, so cool off in these dreamy natural swimming spots instead.

Chlorowane baseny mogą emitować rocznie 1400 kg CO2, więc zamiast tego ochłodź się w tych wymarzonych, naturalnych miejscach do pływania.

Letnie leniwe popołudnia pluskania się w wodzie są tuż za rogiem.

A jedną z najlepszych rzeczy na wakacjach w Europie jest to, że nie trzeba latać na malownicze plaże i orzeźwiające kąpiele.

Eksperci Byway zajmujący się podróżami bez lotów przygotowali serię podróży pociągiem dla podróżnych, którzy chcą przeżyć bardziej zrównoważoną przygodę.

Chlorowane baseny mogą emitować rocznie 1400 kg CO2, więc wszystkie te wycieczki prowadzą do wymarzonych, naturalnych miejsc do pływania.

Surfuj przez całe lato w San Sebastián

San Sebastián często nazywane jest hiszpańską stolicą smakoszy, ale jest też jednym z najbardziej lubianych miast surfingowych w kraju.

Na plaży La Zurriola przez cały rok odbywają się najlepsze imprezy surfingowe. Dzięki niezawodnym falom Atlantyku i kilku szkółom surfingu jest to idealne miejsce nawet dla zupełnie początkujących.

San Sebastián często nazywane jest hiszpańską stolicą smakoszy, ale jest też jednym z najbardziej lubianych miast surfingowych w kraju.

Aby dostać się do San Sebastián, należy wsiąść w pociąg Eurostar z London St Pancras do Paryża, a następnie TGV do Bordeaux. Tutaj możesz zatrzymać się na noc, a następnie udać się dalej do Hendaye i wreszcie do San Sebastián.

Popływaj w orzeźwiającym Morzu Brytyjskim w Cromer

Wybrzeże północnego Norfolk to stacja końcowa linii kolejowej Bittern biegnącej przez wodny krajobraz Broads.

Strzeżone plaże w Sheringham i Cromer są idealne do pływania w morzu, a liczne kawiarnie poprawiają krążenie po kąpieli.

Pociągiem z Londynu należy przesiąść się w Norwich przed przybyciem na wybrzeże w Cromer.

Zanurz palce w słoweńskim jeziorze Bled

Grajsko Kopalisce to wyznaczone publiczne kąpielisko nad jeziorem Bled, które zostanie ponownie otwarte latem. Posiada cztery naturalne baseny i zarośla kasztanowców, które zapewniają dużo cienia na pikniki nad jeziorem.

Dzięki Byway możesz zamienić podróż do Słowenii w siedmiodniową przygodę obejmującą przejazd wagonem sypialnym EuroNight ze Stuttgartu do Bledu.

Ciesz się miejskim pływaniem w Bernie w Szwajcarii

Dołączenie do tętniącej życiem sceny pływania miejskiego w Bernie jest sztuką. Postępuj jak Berneńczycy i myśl mniej o „pływaniu”, a bardziej o „pływaniu”.

Niech rzeka Aare poniesie Cię do basenu na świeżym powietrzu Marzili

Podążaj za stałymi bywalcami do parku Eichholz i pozwól, aby rzeka Aare poniosła Cię do basenu na świeżym powietrzu Marzili – mówią, że nie ma lepszego sposobu, aby zobaczyć miasto.

W drodze z Londynu możesz zatrzymać się w Bazylei, aby obejrzeć galerie sztuki i przespacerować się rzeką Ren, a następnie kontynuować podróż pociągiem do Berna.

Wskocz do Jubileuszowego Basenu w Penzance

Lido w stylu Art Deco w Penzance ma zostać ponownie otwarte 4 maja 2024 r. i jest największym basenem z wodą morską w Wielkiej Brytanii.

Został zaprojektowany na początku lat trzydziestych XX wieku i obecnie jest prowadzony przez przedsiębiorstwo społeczne, które zbudowało nowy basen geotermalny i zmodernizowało przebieralnie.

Wsiądź do pociągu sypialnego Night Riviera z Londynu i obudź się w Penzance na czas na śniadanie.