O nas
Kontakt

Podejrzewa się, że Palestyńczycy zabijają dwóch Izraelczyków w ataku pistoletowym na myjnię samochodową

Laura Kowalczyk

Podejrzewa się, że Palestyńczycy zabijają dwóch Izraelczyków w ataku pistoletowym na myjnię samochodową

Izraelscy żołnierze szukają napastników, którzy zastrzelili dwóch izraelskich cywilów w myjni samochodowej na Zachodnim Brzegu, ponieważ cykl przemocy trwa.

Izraelskie wojsko szuka napastników i ustawia blokady dróg w pobliżu Hawary, obszaru zapalnego na północnym Zachodnim Brzegu.

Miasto było świadkiem powtarzających się ataków z użyciem broni palnej, a także szaleństwa żydowskich osadników, którzy podpalali palestyńską własność.

Oficjalna palestyńska agencja informacyjna Wafa poinformowała, że ​​armia zamknęła kluczowe wejścia do głównego miasta Nablus na północnym Zachodnim Brzegu i że żołnierze zmuszają firmy do zamykania, szukając podejrzanych o napaść.

Rzecznik Hamasu Abdul Latif al-Qanou powiedział, że atak był „rezultatem nieustannej obietnicy ruchu oporu, by bronić naszego ludu i odpowiedzieć na zbrodnie okupacji”.

Od początku ubiegłego roku na Zachodnim Brzegu doszło do gwałtownego wzrostu przemocy, z serią ataków Palestyńczyków na cele izraelskie, powtarzającymi się nalotami armii izraelskiej i przemocą żydowskich osadników wobec społeczności palestyńskich.

Ten ostatni incydent ma miejsce po tym, jak 19-letni Palestyńczyk zmarł z powodu odniesionych ran po izraelskim nalocie wojskowym na Zachodni Brzeg w środę.