O nas
Kontakt

Policja zastrzeliła w Londynie podejrzanego uzbrojonego w kuszę

Laura Kowalczyk

Police forensic officers at the scene near Bywater Place in Surrey Quays, south east London, where a man has died after being shot by armed police.

Podejrzany uzbrojony w kuszę został śmiertelnie postrzelony przez uzbrojonego funkcjonariusza policji, gdy włamywał się do domu w południowym Londynie.

We wtorek wczesnym rankiem w południowym Londynie funkcjonariusze policji zastrzelili trzydziestokilkuletniego mężczyznę, który próbował włamać się do domu i groził jego mieszkańcom.

Według Metropolitan Police podejrzany był uzbrojony w kuszę i groził mieszkańcom domu w Southwark. Nie chciał słuchać funkcjonariuszy próbujących z nim rozmawiać, którzy wezwali uzbrojoną policję.

Został postrzelony, gdy dostał się do wnętrza posesji, i zmarł na miejscu, po tym jak funkcjonariusze i ratownicy medyczni próbowali udzielić pierwszej pomocy. Według policji dwie osoby znajdujące się w domu odniosły lekkie obrażenia, ale do opinii publicznej nie podano żadnych szczegółów na temat tego, w jaki sposób odnieśli obrażenia.

Londyńska policja poinformowała, że ​​brytyjskie Niezależne Biuro ds. Postępowania Policji (IOPC) prowadzi dochodzenie w sprawie strzelaniny, co jest standardową procedurą w przypadku śmiertelnych strzelanin policyjnych. Śledczy sprawdzają, jaki był związek między podejrzanym a osobami przebywającymi w domu w południowym Londynie.

„Rozumiem, że lokalna społeczność będzie zaniepokojona wydarzeniami, które miały miejsce dzisiejszego ranka” – powiedział nadinspektor policji Seb Adjei-Addoh. „Będziemy w pełni wspierać dochodzenie IOPC w sprawie pełnych okoliczności tego, co się wydarzyło”.