O nas
Kontakt

Porywający finał w Antalyi

Laura Kowalczyk

The Antalya Grand Slam comes to a close

Gdy Wielki Szlem w Antalyi dobiegał końca, powietrze było elektryzujące, a kibice siedzieli na krawędziach krzeseł

Świetny wszechczasów Teddy RINER był w Antalyi i szukał złota. Przygotowania do domowych igrzysk olimpijskich tego lata.

W finale doszło do emocjonującego pojedynku z olimpijskim wyborem dla Japonii Tatsuru SAITO. Dało to wspaniały przedsmak tego, co ma nadejść w Paryżu – zaciętej bitwy z wieloma ekscytującymi momentami. Ostatecznie RINER skontrował SAITO i wykonał waza-ari.

Medale wręczył Prezydent IJF Marius VIZER.

„Dziękuję wszystkim” – powiedział Teddy RINER. „Dziękuję, ponieważ ludzie płaczą i tworzą dobrą sensację dla zawodników takich jak ja i innych zawodników, którzy przygotowują się do Igrzysk Olimpijskich. Antalya to piękny Wielki Szlem, dziękuję jeszcze raz”.

W wadze -90 kg Sanshiro MURAO i Vugar TALIBOV zbliżali się do Złotego Wyniku, każdy z waza-ari na desce, ale doświadczenie Murao zwyciężyło i wykorzystał okazję do drugiego waza-ari. Dominujący występ i jego piąte złoto w Wielkim Szlemie.

Medale wręczył prezes Tureckiej Federacji Judo Sezer HUYSUZ.

W kategorii -78 kg Madeleine MALONGA zmierzyła się z Aliną BOEHM. Wielki ippon francuskiej lekkoatletki zapewnił jej złoto. Ogromne emocje zalały Malongę, ku wiwatującej publiczności. Czwarte złoto Wielkiego Szlema dla Malongi.

Ambasador IJF Antonio CASTRO wręczył medale.

„Wielki Szlem w Antalyi był bardzo dobry” powiedziała Madeleine MALONGA. „Dobra publiczność, dobra atmosfera i myślę, że to naprawdę mi dzisiaj pomogło”.

Były dwukrotny mistrz świata FONSECA przedarł się do finału. ELNAHAS nie był w stanie konkurować.

Dyrektor generalny Harvest Group Almaz ALSENOV wręczył medale.

Ważąca 78 kg Julia TOLOFUA stworzyła niesamowitą uchi-matę, zdobywając punkty w ippon i zdobywając złoto w swoim pierwszym turnieju po powrocie do światowego tournee judo od siedmiu miesięcy.

Dyrektor generalny IJF Vlad MARINESCU wręczył medale.

Tureccy fani judo, obecni na widowni, mogli dzisiaj przeżyć fantastyczne chwile ippon w wykonaniu swoich bohaterów.

Występy brązowych medalistów Mihaela ZGANKA, Kayry OZDEMIR i Hilala OZTURK-a dały ostateczny rozkwit!

I to już koniec ekscytującego Wielkiego Szlema w Antalyi 2024! Dziękujemy Turcji za gościnę rodziny judo!