O nas
Kontakt

Premier Włoch Giorgia Meloni płaci niezapłacone rachunki za turystów w Albanii: „Włosi przestrzegają zasad”

Laura Kowalczyk

Premier Włoch Giorgia Meloni płaci niezapłacone rachunki za turystów w Albanii: „Włosi przestrzegają zasad”

Premier zapłacił ponad 80 euro za grupę włoskich gości, którzy opuścili restaurację w Beracie w Albanii, nie pokrywając rachunku.

Premier Włoch Giorgia Meloni nakazała ambasadzie kraju w Albanii pokrycie rachunku za grupę włoskich turystów, którzy wyszli z restauracji w mieście Berat, nie płacąc należnej kwoty.

Ambasada Włoch w Tiranie, stolicy Albanii, w notatce prasowej opublikowanej na swojej stronie internetowej i na Facebooku 18 sierpnia potwierdziła zapłacenie rachunku za bary i bary: „Pod kierunkiem premier Giorgii Meloni pokryliśmy rachunek pozostawiony bez zapłaty przez grupę włoskich turystów w restauracji w mieście Berat.”

Dodał: „Włosi przestrzegają zasad i spłacają swoje długi, i chcielibyśmy, aby takie incydenty się nie powtarzały”.

🇮🇹| Su indicazione del Presidente del Consiglio, Giorgia Meloni, abbiamo provveduto a saldare il conto lasciato non…

Opublikowano przez Ambasciata d’Italia a Tirana, piątek, 18 sierpnia 2023 r.

Ambasada dodała, że ​​rachunek turystyczny został opłacony z osobistych środków Meloni, a nie ze środków publicznych.

Decyzja Meloni o pokryciu rachunku za bary z obiadem zapadła po tym, jak jej albański odpowiednik poinformował premier o incydencie podczas jej rodzinnej wizyty w tym kraju w zeszłym tygodniu.

Premier Albanii Edi Rama poskarżył się, że grupa czterech Włochów uciekła bez płacenia rachunku po zjedzeniu posiłku w restauracji w Beracie, mieście nad rzeką Osum w środkowej Albanii. Rachunek wyniósł około 80 euro.

Materiał z monitoringu pokazujący czterech turystów opuszczających restauracje bez płacenia stał się wirusowy w mediach społecznościowych, co sprawia, że ​​dla premiera sprawa ta jest nieunikniona.

Włoska gazeta La Stampa podała, że ​​Meloni następnie powiedział ambasadzie, aby „pojechała i zapłaciła rachunek za tych idiotów”.

„Poczułem się zawstydzony, ponieważ kraj, który chcę reprezentować, nie jest narodem, który sprawia, że ​​ludzie mówią o nich za granicą, ponieważ robią tego typu rzeczy, nie szanują pracy innych, myślą, że są zabawni, nie przejmując się innych” – powiedziała, jak donosi „La Stampa”. „Poprosiłem więc ambasadora, aby poszedł i zapłacił rachunek, i zapłaciłem osobistymi pieniędzmi. Ale nawet to wywołało kontrowersje we Włoszech”.

Choć niektórzy członkowie opozycji pochwalili gest premiera, wielu dodało, że przywódca powinien wstydzić się także z innych powodów – takich jak dziesiątki migrantów, którzy zginęli na morzu, próbując przedostać się przez Morze Śródziemne do Włoch, wysoka inflacja i bezrobocie.

„Nie wystarczy zapłacić rachunek, aby zmyć poczucie winy” – powiedział o tym odcinku Emiliano Fossi, poseł z opozycyjnej partii Partito Demokratico (PD).

Lokalne media podały, że coraz więcej Włochów wybiera w tym roku Albanię na swój letni wypoczynek, rezygnując jednocześnie z tradycyjnych miejsc w południowych regionach własnego kraju, uznawanych za droższe.

Według Corriere w zeszłym roku około 610 000 włoskich turystów spędziło lato na plażach Albanii.