O nas
Kontakt

Prognoza cen Bitcoina: O ile bardziej kryptowaluta może wzrosnąć w 2024 roku?

Laura Kowalczyk

A bitcoin symbol is presented on an LED screen during the closing ceremony of a congress for cryptocurrency investors in Santa Maria Mizata, El Salvador, Saturday, Nov. 20, 2

Rozważasz inwestycję w popularną kryptowalutę? Niedawny raport przewiduje, że Bitcoin osiągnie nowy rekord wszechczasów w 2024 roku.

Z nowego raportu wynika, że ​​Bitcoin (BTC) ma osiągnąć nowy rekordowy poziom w wysokości 88 000 dolarów (82 000 euro) przez cały rok, a następnie osiągnąć poziom około 77 000 dolarów na koniec 2024 roku.

Obecna cena kryptowaluty wynosi około 43 000 dolarów.

Brytyjska firma fintech Finder przeprowadziła badanie oparte na eksperckich prognozach cen 40 specjalistów z branży kryptowalut na temat wydajności Bitcoina do 2030 roku.

Okazało się, że cena Bitcoina prawdopodobnie osiągnie średni szczyt na poziomie 87 875 dolarów w 2024 r., a niektórzy ankietowani eksperci przewidywali, że wzrośnie aż do 200 000 dolarów.

Z drugiej strony, najniższa średnia cena, jaką Bitcoin może osiągnąć do końca 2024 roku, wynosi 35 734 dolarów, jak podaje raport, a niektórzy przewidują, że spadnie ona nawet do 20 000 dolarów.

Co może dać Bitcoinowi impuls w 2024 roku?

Ponad połowa ekspertów ankietowanych przez Finder spodziewała się wzrostu ceny po tzw. „wydarzeniu halvingu BTC” w kwietniu 2024 r.

Halving odnosi się do okresu kilku lat, w którym nagroda za transakcje wydobywania Bitcoinów zostaje obniżona o połowę. W obecnej sytuacji osoby zatwierdzające transakcje Bitcoinami otrzymują obecnie 6,25 bitcoinów, które mogą spaść do 3,125.

Wydarzenia związane z halvingiem skutkują niższą podażą i mniejszą liczbą dostępnych Bitcoinów, co w naturalny sposób prowadzi do wyższych cen.

Niemal połowa z 40 panelistów ankietowanych przez Finder (47%) uważa, że ​​Bitcoin osiągnie nowy rekord wszechczasów sześć miesięcy po halvingu.

Kadan Stadelmann, dyrektor techniczny platformy blockchain Komodo, stwierdził w raporcie, że Bitcoin prawdopodobnie znajduje się pod pewną presją, nie tylko ze względu na oczekiwany halving, ale także dlatego, że „duże firmy i inwestorzy instytucjonalni (wykazują) rosnące zainteresowanie (Bitcoinem). , co) prawdopodobnie pobudzi popyt.

Wielu ekspertów przewiduje wzrost liczby nabywców na rynku po niedawnym zatwierdzeniu przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd 11 funduszy typu ETF (funduszów notowanych na giełdzie) Bitcoin, które ułatwią inwestorom indywidualnym handel funduszami bitcoinowymi.Inwestycje powiązane z Bitcoinem na amerykańskich giełdach.

Cena może wzrosnąć jeszcze bardziej, gdy Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych obniży swoją historycznie wysoką stopę referencyjną, ponieważ analitycy oczekują, że do Bitcoina napłynie większa płynność.

Jednak John Hawkins, wykładowca na Uniwersytecie w Canberze, uważa, że ​​kryptowaluta to wciąż jedynie bańka spekulacyjna.

„Jeśli nowe spotowe fundusze ETF Bitcoin staną się popularne, może nastąpić tymczasowy wzrost cen. Jednak w perspektywie średnio- i długoterminowej nadal postrzegam Bitcoin jako bańkę spekulacyjną” – powiedział Hawkins, dodając, że oczekiwania co do wejścia na rynek były duże podobne fundusze ETF. rynek w 2021 r., ale później cena spadła.

Czego inwestorzy powinni spodziewać się do 2030 roku?

Oczekuje się, że BTC potencjalnie wzrośnie do 122 688 dolarów w 2025 r. i 366 935 dolarów w 2030 r.

Jednak średnia obcięta, statystyczna miara tendencji centralnej, wskazuje, że oczekiwana cena do 2030 r. wyniesie około 220 708 dolarów.

Ogólnie rzecz biorąc, większość (58%) panelistów twierdzi, że teraz jest czas na zakup BTC, przy czym 38% zaleca trzymanie go, a 5% sprzedaż.

Kryptowaluty są w Wielkiej Brytanii nieuregulowane i nie są objęte ochroną ze strony Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Usług Finansowych ani Programu rozliczeń usług finansowych.