O nas
Kontakt

PSG i Al-Hilal uzgadniają opłatę transferową za Neymara w wysokości 90 milionów euro

Laura Kowalczyk

PSG i Al-Hilal uzgadniają opłatę transferową za Neymara w wysokości 90 milionów euro

Saudyjski klub Al Hilal w poniedziałek sfinalizował dwusezonową umowę transferową 31-letniego brazylijskiego piłkarza Neymara da Silvy Santosa Júniora, znanego powszechnie jako Neymar, według saudyjskich mediów sportowych Arriyadiyah.

„Oficjalnie Al Hilal zamyka kontrakt na dwa sezony z Brazylijczykiem Neymarem z Paris Saint Germain (PSG)”, odnotowały media sportowe na swoim koncie na platformie X, znanym wcześniej jako Twitter.

Jak dotąd saudyjski klub nie zareagował na te informacje, ale oczekuje się, że ogłosi to w najbliższych godzinach.

Media nie podały wysokości opłaty transferowej ani tego, ile Neymar otrzymałby za sezon. Ale według francuskich gazet wszystkie zaangażowane strony zgodziły się zamknąć umowę, która obejmuje, oprócz około 90 milionów euro dla PSG, kontrakt z Neymarem, za który miałby otrzymywać około 100 milionów euro rocznie.

Zarówno trener Luis Enrique, jak i dyrektor sportowy Luis Campos powiedzieli napastnikowi w zeszłym tygodniu, że nie będą na niego liczyć w następnym sezonie.

Z kontraktem podpisanym do 2027 roku PSG chciał zabezpieczyć letnie odejście Neymara, który nigdy nie spełnił oczekiwań związanych z jego głośnym podpisaniem w 2017 roku z Barcelony za 222 miliony euro, co pozostaje najdroższym w historii