O nas
Kontakt

Rodzina Judo świętuje Międzynarodowy Dzień Kobiet

Laura Kowalczyk

Perisic wins in golden score

Witamy na Grand Prix Judo w Górnej Austrii, gdzie duch rywalizacji spotyka się ze wspaniałością natury. Świat judo skupia tutaj swoją uwagę na kolejnym etapie światowej trasy judo!

W piątek rodzina judo obchodziła Międzynarodowy Dzień Kobiet, dzień mający na celu uhonorowanie niezwykłego wkładu kobiet na całym świecie. To wezwanie do działania na rzecz równości płci, przezwyciężenia uprzedzeń i inspirowania do włączenia społecznego.

Przed ostatnim blokiem przemówienia otwierające wygłosił Gubernator Górnej Austrii Thomas Stelzer; Dyrektor Generalny Międzynarodowej Federacji Judo, Vlad MARINESCU; Prezydent Austriackiej Federacji Judo Martin Poiger i Markus Achleitner, Minister Gospodarki i Sportu Górnej Austrii, którzy również powitali rodzinę judo w Linzu.

Niesamowity występ Serbki Mariki PERISIC, która zdobyła złoty medal, ostatecznie zapewniła jej zwycięstwo nad Julie BEURSKENS i zdobyła złoto do -57 kg.

Medale wręczył gubernator Górnej Austrii Thomas STELZER.

W wadze -48 kg Mitsuki KONDO z Japonii pokonała swoją rodaczkę Wakanę INAGAKI i zdobyła swój pierwszy medal w World Judo Tour.

Medale wręczył dyrektor generalny Międzynarodowej Federacji Judo Vlad MARINESCU.

Ważący do 60 kg aktualny mistrz świata Hiszpanii i numer jeden na świecie, Francisco GARRIGOS, podjął wyzwanie Francuza Cedrica REVOL. Rzucanie dla waza-ari przed zdobyciem imadła i zdobycia tytułu.

Minister gospodarki i sportu Górnej Austrii Markus ACHLEITNER był obecny, aby wręczyć medale.

„To mój pierwszy raz tutaj, w Austrii” – powiedział Garrigos. „Wszystko było super, bardzo chciałbym tu przyjechać za rok.”

Larissa PIMENTA i Binta NDIAYE rywalizowały w finale kategorii do 52 kg. To Brazylijczyk Pimenta odniósł sukces w rzucie do ippon i był zachwycony

Medale wręczał skarbnik generalny IJF Naser AL TAMIMI.

„Uwielbiam tę energię tutaj” – powiedziała Pimenta. „Był taki moment, kiedy w finale po osae-komi wszystkie dzieciaki mi kibicowały, dodało mi to mnóstwo sił”.

Keita HADANO z Japonii zdobyła złoty medal w kategorii -66 kg, pokonując izraelskiego Barucha SHMAILOVA, zdobywając złoty wynik

Medale wręczył Prezes Izraelskiego Stowarzyszenia Judo Moshe PONTI.

Ten niesamowity ippon od Vache ADAMYAN był wyjątkową techniką dnia – co za inspiracja dla lokalnych fanów!

Dołącz do nas ponownie w sobotę i weź udział w kolejnych zmaganiach judo w Linzu, sercu regionu słynącego ze wspaniałych krajobrazów i tętniącej życiem kultury.