O nas
Kontakt

Royal Mail świętuje 65. urodziny Misia Paddington specjalnymi znaczkami

Laura Kowalczyk

Royal Mail świętuje 65. urodziny Misia Paddington specjalnymi znaczkami

„Miło jest mieć misia (pieczęć) w domu.”

Z okazji 65. rocznicy powstania Misia Paddington wydawana jest seria specjalnych znaczków.

Uwielbiający marmoladę niedźwiedź peruwiański pojawi się na sześciu znaczkach pocztowych zaczerpniętych z kreskówek Ivora Wooda, które pierwotnie ukazały się w London Evening News pod koniec lat 70., gdy postać ta stała się gwiazdą małego ekranu.

Poczta Królewska
Paddington świętował swoje 65. urodziny
Poczta Królewska
Drugi zestaw znaczków okolicznościowych

Miś Paddington po raz pierwszy pojawił się jako postać w klasycznej książce Michaela Bonda z 1958 roku „Niedźwiedź zwany Paddington”. Niedźwiedź zostaje adoptowany przez rodzinę Brownów w Londynie po przybyciu na stację kolejową, od której pochodzi jego imię.

Ostatnio niedźwiedź zagrał w dwóch hitowych filmach z 2014 i 2017 roku, w których podkładał głos Ben Whishaw.

W tej najnowszej adaptacji tej postaci wystąpiła także u boku zmarłej królowej Elżbiety II w skeczu komediowym z okazji jej platynowego jubileuszu w 2022 roku.

David Gold, dyrektor ds. spraw zewnętrznych i polityki w Royal Mail, powiedział: „Paddington w dalszym ciągu niesie radość pokoleniom dzieci na całym świecie. Te zachwycające znaczki rozjaśnią dzień każdego otrzymującego pocztę odrobiną uroku Paddingtona”.

Rachel Clarke z Copyrights Group powiedziała: „Paddington to marka o prawdziwym dziedzictwie z nowoczesnym bohaterem i jesteśmy zachwyceni współpracą z Royal Mail, aby uczcić 65. rocznicę odkąd Michael Bond po raz pierwszy przedstawił nam ukochanego misia”.

Znaczki można zamawiać w przedsprzedaży od dziś, a ogólna sprzedaż trafi 5 września.