O nas
Kontakt

Shakira zostanie uhonorowana nagrodą Video Vanguard Award na gali MTV VMA 2023

Laura Kowalczyk

Shakira zostanie uhonorowana nagrodą Video Vanguard Award na gali MTV VMA 2023

Gala VMA odbędzie się 12 września w Prudential Center w Newark w stanie New Jersey.

Shakira zostanie uhonorowana prestiżową nagrodą Video Vanguard Award podczas nadchodzącej gali MTV Video Music Awards 2023, zaplanowanej na przyszły miesiąc.

To cenione wyróżnienie przyznano już wcześniej takim artystom jak Beyoncé, Nicki Minaj, Madonna, Janet Jackson, Jennifer Lopez, Rihanna i Missy Elliott.

Shakira, która po 17 latach przerwy powróci na scenę VMA, nie tylko otrzyma nagrodę, ale także zaszczyci publiczność niezapomnianym występem.

W swojej karierze kolumbijska piosenkarka zdobyła cztery nagrody VMA, zaczynając od zwycięstwa w konkursie International Viewer’s Choice (Ameryka Łacińska-Północ) w 2000 roku.

W tym roku jej wkład przyniósł jej cztery nominacje w różnych kategoriach: Artysta Roku, Najlepsza Współpraca (za pracę nad „XQG” z Karolem G) oraz dwie nominacje w kategorii Najlepsza Latynoska, jedną za współpracę z Karolem G. i kolejny za jej solowy singiel „Acróstico”.

Bruce Gillmer, dyrektor ds. treści muzycznych w Paramount+ i prezes ds. muzyki, talentów muzycznych, programowania i wydarzeń w Paramount, z uznaniem wypowiadał się o globalnym wpływie Shakiry: „Shakira to prawdziwa globalna siła, która poprzez swoją twórczość nadal inspiruje i wpływa na masy wyjątkowa, muzyczna sprawność. Jest pionierką dla kobiet na całym świecie i jedną z pierwszych artystek, które przewodziły globalizacji muzyki latynoskiej”.

Na czele listy nominacji tegorocznej gali MTV Video Music Awards znajduje się Taylor Swift z imponującą liczbą ośmiu nominacji. Siedem z nich przypisuje się jej teledyskowi „Anti-Hero”, który otrzymał dodatkową nominację w prestiżowej kategorii Artysta Roku.

Tuż za Swiftem plasuje się SZA, która może pochwalić się sześcioma nominacjami.

Niecierpliwie oczekiwane gale VMA odbędą się 12 września w Prudential Center w Newark w stanie New Jersey.