O nas
Kontakt

Strajki w branży turystycznej w Europie: zakłóceń w lotach i pociągach, których można się spodziewać w lutym

Laura Kowalczyk

Passengers look at check-in times for flights during a nationwide strike of airports ground staff, and check-in services at Rome

Kiedy, gdzie i jakich zakłóceń możesz się spodziewać.

Strajki są w Europie częstym zjawiskiem, ponieważ pracownicy wstrzymują się z pracą, aby walczyć o lepsze płace i warunki pracy.

Strajki są czasami planowane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, ale inne ogłaszane są w ostatniej chwili, co pokazuje, że zawsze warto sprawdzić przed podróżą.

Na szczęście poniżej zebraliśmy wszystkie informacje o strajku.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, gdzie i kiedy odbywają się strajki.

Jeśli Twój lot lub pociąg zostanie odwołany lub opóźniony, będziesz mieć prawo do nowego biletu lub odszkodowania. Przeczytaj nasz przewodnik, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Wielka Brytania: Maszyniści pociągów wzywają do strajku tocznego

Członkowie związku Aslef ogłosili kroczący harmonogram jednodniowych strajków i zakaz pracy w godzinach nadliczbowych w okresie od 30 stycznia do 5 lutego.

Strajki dotkną różnych przewoźników w różne dni, w tym Avanti West Coast, CrossCountry, East Midlands Railway, West Midlands Trains, GTR, LNER, Southeastern, SWR i TransPennine Trains.

Maszyniści toczą od dawna spór dotyczący wynagrodzeń, które ich zdaniem nie wzrosły od pięciu lat.

Strajki londyńskiej kolei naziemnej odbędą się również w dniach 19–20 lutego i 4–5 marca – ogłosił związek zawodowy RMT.

Niemcy: Strajk Lufthansy na głównych lotniskach

Niemcy przygotowują się na jeszcze większy chaos w podróżach, który nastąpi 7**** lutego, kiedy związek zawodowy Verdi wezwał personel naziemny Lufthansy do odejścia z pracy.

Strajk ma spowodować odwołanie i opóźnienia lotów na głównych lotniskach, w tym we Frankfurcie, Monachium, Hamburgu, Berlinie i Düsseldorfie. Będzie działać przez 27 godzin od 4 rano w środę.

Francja: Siedmiomiesięczny strajk może uderzyć w Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

W związku z ogłoszeniem przez CGT-RATP siedmiomiesięcznego strajku w okresie od 5 lutego do 9 września spodziewane są zakłócenia w sieci autobusowej i metrze Ile-de-France.

Pracownicy państwowego przedsiębiorstwa transportu publicznego twierdzą, że odchodzą z pracy z powodu przekroczenia wynagrodzenia. Jeśli porozumienie nie zostanie osiągnięte, strajki mogą nastąpić podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r.