O nas
Kontakt

Strajki w branży turystycznej w Europie: zakłóceń w lotach i pociągach, których można się spodziewać w marcu

Laura Kowalczyk

Passengers look at check-in times for flights during a nationwide strike of airports ground staff, and check-in services at Rome

Nasz przewodnik jest aktualizowany, gdy tylko zostanie ogłoszony nowy europejski strajk.

Strajki są w Europie częstym zjawiskiem, ponieważ pracownicy wstrzymują się z pracą, aby walczyć o lepsze płace i warunki pracy.

Strajki są czasami planowane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, ale inne ogłaszane są w ostatniej chwili, co pokazuje, że zawsze warto sprawdzić przed podróżą.

Na szczęście poniżej zebraliśmy wszystkie informacje o strajku.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, gdzie i kiedy odbywają się strajki.

Jeśli Twój lot lub pociąg zostanie odwołany lub opóźniony, będziesz mieć prawo do nowego biletu lub odszkodowania. Przeczytaj nasz przewodnik, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Włochy: Mediolan grozi strajkiem w transporcie publicznym

22 marca w Mediolanie wystąpią zakłócenia w związku z 24-godzinnym strajkiem pracowników transportu publicznego, który ma wpływ na metro, autobusy i tramwaje.

Strajki na włoskim lotnisku w Weronie

Pasażerowie podróżujący 22 marca przez lotnisko Villafranca w Weronie mogą napotkać zakłócenia w związku ze strajkiem kontrolerów ruchu lotniczego.

Strajk, który potrwa od 10:00 do 18:00, zbiega się ze strajkiem personelu pokładowego Air Dolomiti, który prawdopodobnie zakłóci loty między Włochami a Niemcami.

Strajki kolejowe we Włoszech w marcu

W dniach 23–24 marca włoskie państwowe przedsiębiorstwo kolejowe Ferrovie dello Stato (FS) zostanie dotknięte strajkami, co spowoduje zakłócenia w pociągach lokalnych, regionalnych i dalekobieżnych.

Strajk rozpocznie się wieczorem 23 marca i potrwa 24 godziny. Trenitalia i Trenord odczują poważne skutki, ale będą kursować według gwarantowanego minimalnego rozkładu jazdy.

Francja: Strajk sektora publicznego może mieć wpływ na transport

Strajk zaplanowany na 19 marca dla zrzeszonych w związkach pracowników sektora publicznego we Francji może spowodować zakłócenia w podróżowaniu w głównych miastach w całym kraju z powodu wieców.

Siedmiomiesięczny strajk może uderzyć w Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

Oczekuje się zakłóceń w sieci autobusowej i metrze Ile-de-France, ponieważ CGT-RATP ogłosiło siedmiomiesięczny strajk trwający od 5 lutego do 9 września.

Pracownicy państwowego przedsiębiorstwa transportu publicznego twierdzą, że odchodzą z pracy ze względu na wynagrodzenie. Jeśli porozumienie nie zostanie osiągnięte, strajki mogą nastąpić podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r.

Wielka Brytania: Strajki Straży Granicznej zagrożone w okresie Wielkanocy

Koniec świąt wielkanocnych może zostać zakłócony przez chaos w podróżowaniu w Wielkiej Brytanii, gdy pracownicy Straży Granicznej grożą opuszczeniem kraju.

Członkowie związku PCS biorą udział w głosowaniu w sprawie akcji strajkowej w sporze dotyczącym godzin i warunków pracy. Wynik głosowania spodziewany jest 22 marca, a potencjalne strajki mogą nastąpić nie wcześniej niż 5 kwietnia.

Strajki mogą spowodować długie kolejki i opóźnienia na londyńskim lotnisku Heathrow.

Niemcy: Wstrzymanie strajków kolejowych i wznowienie rozmów

Po wyjściu 12 marca niemiecki związek GDL, który reprezentuje wielu niemieckich maszynistów, wznowił rozmowy z krajowym operatorem kolejowym Deutsche Bahn.

Położyło to tymczasowe kres trwającym strajkom kolejowym w Niemczech.