O nas
Kontakt

Nauka, biznes i sport: Kobiety, które robią różnicę w Katarze

Laura Kowalczyk

Media City

Od branży jubilerskiej po sport, przemysł technologiczny i naukowy – kobiety odgrywają aktywną rolę w kształtowaniu przyszłości Kataru.

W tym odcinku zespół Qatar 365 kontynuuje świętowanie kobiet w Katarze. Laila Humairah spotkała się z odnoszącymi sukcesy katarskimi projektantami podczas 20. edycji Wystawy Biżuterii i Zegarków w Doha.

Reem Al Shamari jest właścicielem biżuterii WITR i wykorzystuje metale szlachetne do tworzenia unikalnych dzieł w oparciu o indywidualne odciski oczu. DJWE 2024 zapewniło katarskim kobietom-przedsiębiorcom, takim jak Sameera Al Mulla, platformę do zabłyśnięcia. Poprzez swoją markę Hessa Jewels pragnie ukazać esencję i piękno arabskich kobiet.

Web Summit, który po raz pierwszy odbył się w regionie MENA, dał Qatar 365 szansę spotkania się z kobietami przodującymi w szybko rozwijającej się branży start-upów i technologii. Katherine Maher, dyrektor generalna i członkini zarządu Web Summit, oprowadziła Aadela Haleema po obiekcie. Podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jak kobiety coraz bardziej angażują się w technologię jako przedsiębiorcy, inżynierowie i technolodzy.

Różnorodność inspirujących kobiet można znaleźć także w świecie sportu. Olimpijska szermierz Ibtihaj Muhammad powiedziała Aadel Haleem, że jej największym osiągnięciem jest występ na najwyższym poziomie. Ma nadzieję, że jej historia zainspiruje wszystkie dziewczyny i kobiety na całym świecie.

Paulette Fortez Sanchez jest dyrektorką programową i operacyjną Generation Amazing. Paulette powiedziała Aadel, że tego typu inicjatywy są dla młodych dziewcząt niezbędne, aby mogły mieć wzór do naśladowania. Organizacja wzmacnia pozycję młodych ludzi poprzez sport i edukację, co stanowi dziedzictwo Mistrzostw Świata FIFA Katar 2022.