O nas
Kontakt

To nie kolejny film dla nastolatków: potwierdzono sześcioodcinkowy dramat o życiu Brigitte Macron

Laura Kowalczyk

French President Emmanuel Macron and his wife Brigitte Macron

Francuska firma produkcyjna pracuje nad serialem telewizyjnym opowiadającym o życiu pierwszej damy Francji, Brigitte Macron. Sugerujemy, w jaki sposób mogliby udramatyzować jej historię.

Sacré Błękitne! Od narodu, który przyniósł światu menage à trois, mała śmiertelność i francuski pocałunek (tam nazywają to po prostu pocałunkiem), pojawia się nowy dramat z Brigitte Macron.

Francuska wytwórnia filmowa Gaumont potwierdziła, że ​​pracuje nad sześcioczęściowym serialem opartym na życiu Brigitte Macron pod tytułem Brigitte, une femme libre (Brigitte, wolna kobieta).

Scenariusz Jai Menti (Spirala kłamstw) zespołu Bénédicte Charles i Olivier Pouponneau, serial będzie podążał śladami życia Brigitte od jej pierwszego spotkania z jej obecnym mężem, prezydentem Emmanuelem Macronem.

Pierwsza dama Francji zawsze była postacią dość kontrowersyjną ze względu na różnicę wieku między nią a Emmanuelem. Brigitte jest prawie 25 lat starsza od swojego męża-polityka.

40-letnia Brigitte poznała Emmanuela w 1993 roku, kiedy była nauczycielką w pozaszkolnym klubie teatralnym, do którego uczęszczał 15-letni przyszły prezydent. W tym czasie w zajęciach uczestniczyła także 15-letnia córka Brigitte.

W 2006 roku Brigitte rozwiodła się ze swoim mężem, z którym była od 32 lat, André-Louisem Auzière, a rok później poślubiła Emmanuela. Miał wtedy 29 lat, ona 54 i była nauczycielką, obecnie w eleganckim Lycée Saint-Louis de Gonzague, gdzie później uczyła dwóch synów dyrektora generalnego LVMH Bernarda Arnaulta.

Emmanuel Macron przesyła buziaka, stojąc obok swojej żony Brigitte Macron, prezydenta Joe Bidena i pierwszej damy Jill Biden

„Brigitte Macron to fascynująca postać i chcemy stawić jej czoła w romantyczny, niemal melodramatyczny sposób ze względu na romantyczny wymiar jej przeznaczenia” – Charles powiedział francuskiemu outletowi Le Figaro.

Choć według doniesień Macronowie nie są zaangażowani w serial, czas pokaże, jak zostanie przedstawione życie pierwszej damy kraju. Pozwoliliśmy sobie zasugerować trzy potencjalne przykłady filmowe pokazujące, w jaki sposób Gaumont może chcieć kontynuować.

Brigitte jest – choć w pewnym stopniu przedmiotem lubieżnych spekulacji tabloidów na temat swojego małżeństwa – w dużej mierze szanowaną postacią francuskiej polityki. Jednak fikcyjny opis jej pierwszego spotkania z Emmanuelem nadaje się do interpretacji transgresyjnej.

Czy pójdzie tą samą drogą, co wysublimowany film Todda Haynesa z 2023 roku? Maj grudzieńgdzie Brigitte cytuje wersety typu „Jestem naiwna, zawsze taka byłam”, a Emmanuel, gdy słyszy się o trudnych decyzjach dotyczących emerytur rolniczych: „To właśnie robią dorośli”.

A może mógłby wyciągnąć coś z prawdziwej księgi Powrót do czerni reżyser Sam Taylor-Johnson, którego 24-letnia różnica wieku z mężem aktorem Aaronem Taylor-Johnsonem spotkała się z podobną publiczną kpiną.

W rzeczywistości możesz pójść o krok dalej i poprosić Taylor-Johnson, aby wyreżyserowała film i zagrała w nim u boku jej młodego męża w roli Emmanuela, a następnie, w dużym stopniu w stylu jej filmu biograficznego o Amy Winehouse, oczyść każdy aspekt jej życia, który jest sprzeczny z twoimi własnymi celami narracyjnymi.

Wreszcie można było pójść trasą klasyka Hala Ashby’ego Harolda i Maude. Komiks romantyczny z 1971 roku, opowiadający o nastolatku ze skłonnościami samobójczymi zakochującym się w 79-letnim ocalałym z Holokaustu, jest o wiele bardziej radosny i czarujący, niż mógłby sugerować ten log. Filmografia Ashby'ego była główną inspiracją dla równie uroczego filmu Alexandra Payne'a Zatrzymania.

Jakie lekcje wyciągnął Payne? Harolda i Maude co można zastosować, aby uatrakcyjnić występ Brigitte? Spraw, aby ekran był ziarnisty jak stary materiał filmowy i umieść Cata Stevensa na ścieżce dźwiękowej.