O nas
Kontakt

Trump ogłasza plany aresztowań przed wizytą w Gruzji

Laura Kowalczyk

Trump ogłasza plany aresztowań przed wizytą w Gruzji

Były prezydent USA Donald Trump ogłasza plany włączenia się we władze w Gruzji w związku z oskarżeniami o bezprawną ingerencję w wybory

Po ogłoszeniu przez Donalda Trumpa, że ​​24 sierpnia podda się władzom, ekipy informacyjne zebrały się przed więzieniem hrabstwa Fulton w Georgii.

Były prezydent USA ogłosił to za pośrednictwem swojej sieci Truth Social, w której powiedział: „Uwierzycie w to? W czwartek udam się do Atlanty w stanie Georgia, aby zostać aresztowanym”.

Dodał, że jego podróż nie miała na celu „morderstwa”, ale wykonanie czegoś, co określił jako „idealny telefon”.

Będzie to czwarte aresztowanie Trumpa od kwietnia, kiedy został pierwszym byłym prezydentem w historii Stanów Zjednoczonych, któremu postawiono akt oskarżenia.

Od tego czasu Trump, który pozostaje czołowym kandydatem do republikańskiej nominacji na prezydenta, miał coś, co wydawało się niekończącą się procesją rezerwacji i postawień w stan oskarżenia w jurysdykcjach w całym kraju.

Jego występy w Nowym Jorku, na Florydzie i w Waszyngtonie przyciągnęły ogromną uwagę mediów, a każdy jego ruch śledziły helikoptery informacyjne.

W Gruzji oskarża się go o próbę odwrócenia wyników wyborów prezydenckich w 2020 roku.

Trump wielokrotnie wykorzystywał media społecznościowe do atakowania osób zaangażowanych w toczące się przeciwko niemu sprawy karne w ramach kampanii na rzecz odzyskania Białego Domu w 2024 r.

Skarżył się na prokuratora okręgowego Fani Willis jeszcze zanim postawiono mu zarzuty i w poniedziałkowy poranek w mediach społecznościowych wymienił po imieniu gubernatora Gruzji Briana Kempa – republikanina, który odrzucił jego wysiłki mające na celu unieważnienie wyborów.

Były prezydent będzie musiał wpłacić kaucję w wysokości 200 000 dolarów, aby uniknąć pójścia do więzienia podczas procesu.