O nas
Kontakt

Według doniesień Apple prowadzi rozmowy z należącą do Google firmą Gemini w sprawie wykorzystania sztucznej inteligencji w iPhone'ach

Laura Kowalczyk

The Apple logo is illuminated at a store in the city center of Munich, Germany, Dec. 16, 2020.

Według Bloomberga Apple prowadziło także rozmowy z OpenAI.

Jak wynika z raportu Bloomberga, Apple prowadzi rozmowy z Google na temat możliwości zintegrowania generatywnej sztucznej inteligencji (AI) firmy Google ze swoimi iPhone'ami.

Powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą, Bloomberg powiedział, że obie firmy „prowadzą aktywne negocjacje”, aby umożliwić sztucznej inteligencji Gemini obsługę nowych funkcji, które zostaną udostępnione w oprogramowaniu iPhone'a jeszcze w tym roku.

Gemini to sekcja Google zawierająca narzędzia AI, która obejmuje chatboty i asystentów kodowania. Miał jednak problemy z narzędziami generatywnej sztucznej inteligencji.

W zeszłym miesiącu firma musiała tymczasowo wstrzymać generowanie wizerunku po tym, jak dopuściła się nieścisłości historycznych, takich jak przedstawianie ojców założycieli Stanów Zjednoczonych jako kobiet i mniejszości.

Dyrektor generalny Google, Sundar Pichai, powiedział później, że odpowiedzi Gemini były „całkowicie nie do przyjęcia”.

Według źródeł cytowanych przez Bloomberga Apple prowadził również rozmowy z OpenAI, aby potencjalnie włączyć do swoich urządzeń model AI ChatGPT.

Jednak „obie strony nie zdecydowały jeszcze o warunkach ani marce umowy dotyczącej sztucznej inteligencji ani nie sfinalizowały, w jaki sposób zostanie ona wdrożona” – podają źródła.

Krążą pogłoski, że Apple może zaprezentować swój najnowszy system operacyjny — iOS 18 — dla iPhone'a podczas czerwcowej konferencji Worldwide Developers Conference.

Tymczasem dyrektor generalny Apple Tim Cook powiedział w lutym, że firma wprowadzi funkcje Gen-AI „jeszcze w tym roku”.