O nas
Kontakt

Włoch Jannik Sinner wygrywa Australian Open po pięciosetowym zwycięstwie nad Daniiłem Miedwiediewem z Rosji

Laura Kowalczyk

Jannik Sinner of Italy wins the Australian Open men

22-letni Włoch stracił w turnieju tylko jednego seta, zanim w finale zmierzył się z Daniiłem Miedwiediewem.

Wschodząca włoska gwiazda tenisa Jannik Skinner został koronowany na tegorocznego mistrza Australian Open mężczyzn po pokonaniu Daniiła Miedwiediewa w pięciu setach (3-6, 3-6, 6-4, 6-4, 6-3).

Dla 22-letniego Włocha to pierwsze zwycięstwo w Wielkim Szlemie, który w drodze do finału stracił tylko jednego seta.

Jannik zajął czwarte miejsce w turnieju i wystąpił w swoim pierwszym dużym finale w Melbourne.

Włoski zawodnik miał imponującą passę, aby dotrzeć do niedzielnego finału Australian Open, kończąc w czterech setach półfinałową passę 10-krotnego mistrza Australian Open Novaka Djokovica z rzędu w 33 meczach w Melbourne Park.

Djokovic nigdy nie przegrał w Australii po dotarciu do finałowej czwórki.

Miedwiediew zdobył tytuł US Open 2021, ale przegrał cztery inne główne finały, w których brał udział – w tym w Australii w latach 2021 i 2022.

Powrót do gry po dwóch setach i pokonanie Alexandra Zvereva w półfinale uczynił go pierwszym zawodnikiem od czasu Pete’a Samprasa w 1995 roku, który dwukrotnie wygrał od dwóch setów w drodze do finału w Australii.