O nas
Kontakt

Za kulisami Hassan II Trophy, najsłynniejszego turnieju golfowego w Maroku

Laura Kowalczyk

Visit Morocco

W tym odcinku Spotlight zaglądamy za kulisy Royal Golf Dar Es Salam w oczekiwaniu na nadchodzące Trofeum Hassana II i towarzyszący mu Puchar Lalla Meryem, dwie z najbardziej prestiżowych imprez golfowych w Maroku, które odbędą się w dniach 19–24 lutego 2024 r. .

Turniej Hassan II wyróżnia się tym, że łączy tytuły zarówno mężczyzn, jak i kobiet, odpowiednio w ramach PGA Champions Tour i Ladies European Tour. W tym odcinku występują cztery osobistości z marokańskiej sceny golfowej, w tym gwiazda golfa Maha Haddioui, która opowiada o postępie w golfie kobiet w Maroku i o tym, co znaczy dla niej pole Dar Es Salam.

Do Haddioui dołączają oficjalny fotograf Karim Tibari i dyrektor Szkoły Architektury w Rabacie Imane Bennani, aby omówić fotogeniczne piękno Rabatu z perspektywy kulturowej i historycznej, w obrębie starego centrum i okolicznych atrakcji.

Greenkeeper Khammar Rahhioui dzieli się także wiedzą na temat utrzymania trzech pól golfowych Royal Golf Dar Es Salam, a także informacjami na temat bogatego piękna przyrody i dzikiej przyrody tego obszaru, tworząc scenę dla najsłynniejszego turnieju golfowego w Maroku.