O nas
Kontakt

Akcje GameStop rosną, gdy Roaring Kitty udostępnia wskazówki dotyczące transmisji na żywo

Laura Kowalczyk

In this image from video provided by the House Financial Services Committee, Keith Gill, also known in social media forums as Roaring Kitty, testifies during a virtual hearing

Keith Gill, który prawdopodobnie stoi za kanałem Roaring Kitty w serwisie YouTube, który pomógł zainicjować wiec na GameStop, może w nadchodzącej transmisji na żywo jeszcze bardziej rozwinąć swoje optymistyczne stanowisko w sprawie GameStop.

Serwis GameStop powrócił do wiadomości, tym razem w piątek rano wzrost o ponad 30%, gdy wpływowy gracz giełdowy w mediach społecznościowych Roaring Kitty zasugerował, że może odbywać się transmisja na żywo w YouTube. Keith Gill, znany również jako Roaring Kitty, przez ostatnie trzy lata zrobił sobie przerwę od mediów społecznościowych.

W ciągu dnia akcje spółki nieco się ustabilizowały, osiągając w piątek w południe cenę około 42,3 euro.

Transmisja na żywo odbędzie się w piątek w południe czasu wschodniego i będzie to pierwsza transmisja na żywo Gilla na jego kanale od czasu, gdy przyczynił się do gwałtownego wzrostu GameStop w 2021 r. Odbywa się to głównie poprzez serię publikacji i filmów podkreślając swoje zwyżkowe nastawienie do akcji.

Akcje GameStop rosną od połowy maja, po powrocie Gilla do X, znanego wcześniej jako Twitter. Jednak wskazówki transmitowane na żywo wniosły nową energię do tytułu. Uważa się, że konto Reddit o nazwie Deep F***ing Value jest również kontem Gilla.

Niedawno na tym koncie Reddit udostępniono także zrzuty ekranu przedstawiające portfel e-commerce, prawdopodobnie Gills, który zawiera 120 000 opcji kupna i pięć milionów akcji zwykłych GameStop o łącznej wartości „około 200 milionów dolarów (183,49 miliona euro), czwartek wieczór. .

W związku z tym oczekuje się, że Gill będzie nadal pogłębiał swoją byczą postawę na GameStop podczas nadchodzącej transmisji na żywo, która wzbudziła już zainteresowanie około 10 000 osób. Kanał Roaring Kitty na YouTube ma 730 000 subskrybentów.

Dlaczego GameStop stał się sławny?

GameStop to chyba najbardziej znany przykład akcji memów, czyli spółek, które zyskują ogromną popularność za pośrednictwem mediów społecznościowych, przede wszystkim wśród inwestorów detalicznych.

Akcje GameStop poszybowały w górę w 2021 r., po okresie trudności, za sprawą Keitha Gilla, licencjonowanego maklera giełdowego i dyplomowanego analityka finansowego, który opublikował w Internecie informacje o swojej ostatniej inwestycji w spółkę.

Zachęcał ludzi do zrobienia tego samego za pośrednictwem YouTube i Reddit oraz na subreddicie r/wallstreetbets, dzieląc się jednocześnie swoimi przemyśleniami na temat niedowartościowanych akcji i ogólnie rynków finansowych.

Ostatecznie doprowadziło to do ogromnej sytuacji, w której ceny GameStop wzrosły w bardzo krótkim czasie. Krótkie wyciśnięcie ma miejsce, gdy cena i popyt na akcje rosną w wyniku wzrostu krótkiej sprzedaży akcji, a nie z faktycznych powodów fundamentalnych.

Krótka sprzedaż to inwestorzy, którzy obstawiają, że wartość akcji spadnie, a nie wzrośnie i przyniesie zysk. Dlatego w przypadku GameStop, w związku z nadmiernym wpływem Gilla na inwestorów detalicznych, popyt na akcje GameStop gwałtownie wzrósł, co spowodowało wzrost ceny akcji. To z kolei skłoniło sprzedawców zajmujących krótką pozycję do zamknięcia lub pokrycia swoich pozycji poprzez zakup akcji. To ostatecznie prowadzi do jeszcze większego wzrostu cen akcji, tworząc swego rodzaju błędne koło.

Zjawisko to doprowadziło do podejrzeń Gilla o manipulacje na rynku i konieczności stawienia się przed komisją Kongresu w celu obrony swojego stanowiska. Stwierdził wówczas, że działał wyłącznie jako inwestor indywidualny i handlował informacjami publicznymi, zaprzeczając jednocześnie, że wywierał presję na innych traderów, aby zrobili to samo.

Morgan Stanley, właściciel konta E-trade Gill, również rozważa, czy zablokować jego konto ze względu na te zarzuty, a także kwoty akcji i portfeli, które Gill niedawno ujawnił w mediach społecznościowych.

Jak podaje Yahoo Finance, Steve Sosnick, główny strateg w Interactive Brokers, powiedział: „Czy osoba kontrolująca to konto robi to w twoim najlepszym interesie, czy też w ich najlepszym interesie? I naprawdę powinieneś się nad tym dokładnie zastanowić, bo dla mnie jest całkiem oczywiste, kto to jest.

„Jeśli tu gonisz za akcjami, najprawdopodobniej jesteś źródłem płynności, która pozwala każdemu, kto kontroluje to konto, sprzedawać zgodnie z twoim entuzjazmem”.