O nas
Kontakt

Akcje spółki Monachium Re rosną, gdy firma zachęca inwestorów najnowszymi wynikami

Laura Kowalczyk

The sun sets behind the skyline as clouds drift by in Frankfurt, Germany, Tuesday, Nov. 7, 2023

Lepsze wyniki operacyjne i niższe niż wcześniej sądzono koszty roszczeń przyczyniły się do najnowszych wyników finansowych Monachium Re.

Akcje niemieckiego giganta reasekuracyjnego Monachium Re zwyżkowały w środę po ogłoszeniu przez spółkę wyników za pierwszy kwartał (I kwartał) 2024 r., odnotowując zysk netto na poziomie 2,14 mld euro, co oznacza wzrost o prawie 70% w porównaniu z 1,2 mld euro odnotowanymi w pierwszym kwartale z 2023 roku. .

Było to spowodowane głównie niższymi niż oczekiwano wydatkami na główne roszczenia, a także dobrymi wynikami operacyjnymi w całym zakresie oraz inwestycjami generującymi wysokie zwroty.

Przychody ubezpieczeniowe z tytułu umów ubezpieczeniowych również wzrosły do ​​15,1 mld euro w pierwszym kwartale 2024 r. w porównaniu do 14,2 mld euro w pierwszym kwartale 2023 r. Było to głównie efektem wzrostu organicznego ważnego w sektorze reasekuracji.

Spółka zanotowała wynik techniczny w pierwszym kwartale 2024 roku na poziomie około 2,7 miliarda euro, co oznacza znaczący wzrost w porównaniu do 1,8 miliarda euro odnotowanych w pierwszym kwartale 2023 roku. Wynik operacyjny również był optymistyczny i wyniósł 2,9 miliarda euro, więcej w porównaniu do I kwartału 2023 r. 1,7 mld.

Współczynnik wypłacalności spółki również wzrósł do 273% z 267% na 31 grudnia 2023 r. Wartość ta znacznie przekracza docelowy zakres 175% do 220%. Monachium Re ogłosiło także wykup akcji o wartości około 1,5 miliarda euro.

Na dzień 31 marca 2024 r. kapitał własny spółki wynosił około 31,2 mld euro, nieco więcej niż 29,7 mld euro odnotowane na 1 stycznia tego roku.

W środę po południu akcje spółki notowane były po cenie 43 euro, co oznacza wzrost w ciągu dnia o 2,38%.

Christoph Jurecka, dyrektor finansowy (CFO) Monachium Re, powiedział w komunikacie prasowym: „Munich Re rozpoczęło nowy rok finansowy z wielkim impetem. Nasz zysk netto za pierwszy kwartał tego roku jest prawie 70% wyższy niż w 2023 roku. Każdy sektor biznesowy miał swój udział w tym imponującym wyniku.

„Ponadto skorzystaliśmy na odnowieniu traktatów 1 kwietnia, co pozwoliło nam wykorzystać atrakcyjne możliwości wzrostu w kontekście wciąż wysokich stóp procentowych. Nadal spodziewamy się, że w 2024 r. wygenerujemy zysk w wysokości 5 miliardów euro. W rzeczywistości stało się bardziej prawdopodobne, że przekroczymy ten cel.

Monachium Re inwestuje w start-up zajmujący się energią geotermalną

Monachium Re ogłosiło niedawno, że inwestuje w Zanskar, start-up zajmujący się energią geotermalną, który pogłębia technologię poszukiwań opartą na sztucznej inteligencji. Firma reasekuracyjna dołącza do grona innych inwestorów takich jak Lowercarbon Capital, First Star Ventures, Safar Partners czy Union Square Ventures i Obvious Ventures.

Jeśli chodzi o pojawienie się Obvious Ventures, Carl Hoiland, dyrektor generalny i współzałożyciel Zanskar powiedział, jak donosi Coverager: „Jesteśmy gotowi na kolejną fazę rozwoju i jesteśmy podekscytowani możliwością wprowadzenia Obvious do zespołu. Chcemy, aby energia geotermalna była najtańszym i najbardziej rozpowszechnionym przedsięwzięciem odnawialnym na świecie.

„Od czasu naszej Serii A pobiliśmy rekordy odkryć w branży i opracowaliśmy nowe narzędzia umożliwiające odblokowanie ogromnego rurociągu nowych zasobów geotermalnych potrzebnych do transformacji energetyki. »