O nas
Kontakt

Anglia awansuje do ćwierćfinału, a Dania wraca do domu w ostatniej akcji Mistrzostw Świata Kobiet

Laura Kowalczyk

Anglia została zmuszona do kopania głęboko, gdy Lauren James otrzymała czerwoną kartkę za stemplowanie – podczas gdy Dania nie była w stanie pokonać siły australijskiej strony w formie.

Anglia zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Kobiet po dramatycznym zwycięstwie 4:2 w rzutach karnych z Nigerią w Brisbane w Australii.

To napastnik Chloe Kelly złamał serca Nigeryjczyków i wprawił kibiców Anglii w zachwyt, kiedy uderzyła głową zwycięskiego rzutu karnego obok bramkarza Nigerii, Nnadoziego.

Porażka oznacza, że ​​Nigeria nie wygrała meczu pucharowego w żadnym z dziesięciu turniejów mistrzostw świata.

120 minut gry w piłkę nożną nie wystarczyło, aby rozdzielić obie strony, które nie mogły przełamać impasu, mimo że Anglia została zredukowana do 10 graczy, kiedy Lauren James nadepnęła późno na Michelle Alozie.

Pierwsza angielska wykonująca rzuty karne, Georgia Stanway, niewiele zrobiła, by uspokoić nerwy swojego kraju, kiedy strzeliła obok słupka. Ale zmęczenie zbierało swoje żniwo w obu zestawach graczy. Nigeria spudłowała kolejne dwa strzały z 12 jardów.

Anglia stała się faworytem do tytułu po tym, jak broniąca tytułu drużyna USA została wyeliminowana w niedzielę w rzutach karnych ze Szwecją.

Jednak Lwice z trudem tworzyły okazje przeciwko zaciekłej obronie Nigerii i przez większą część meczu były słabszą drużyną.

Sprawy Anglii pogorszyły się pięć minut po tym, jak gwiazdor James został wyrzucony z boiska, po ocenie VAR, za brutalne zachowanie po nadepnięciu na obrońcę z Nigerii.

Opuści teraz ćwierćfinałowy remis Anglii i może potencjalnie spotkać się z dłuższym zakazem.

Anglia zmierzy się z Kolumbią lub Jamajką w Sydney w najbliższą sobotę w ćwierćfinale.

Dania odpada z turnieju po awansie gospodarzy Australii

Marka Bakera/AP
Zawodnicy z Danii reagują po meczu 1/8 finału mistrzostw świata kobiet pomiędzy Australią a Danią na stadionie Australia w Sydney, Australia, poniedziałek, 7 sierpnia 2023 r.

Tymczasem duńska drużyna wraca do domu po przegranej 0:2 ze współgospodarzem Australii w poniedziałek wieczorem.

Australijscy fani zaczną wierzyć, że ich drużyna może zostać mistrzem świata po tym, jak gwiazdor Sam Kerr wrócił po kontuzji łydki, by po raz pierwszy wystąpić na turnieju.

Przed publicznością liczącą 75 784 osób na Stadium Australia, Matildas ustawili się już na kursie do ostatnich ósemek, zanim Kerr weszła na boisko w 80. minucie.

Foord wystrzelił Australię z przodu w 29. miejscu po podaniu Mary Fowler.

Raso wywiercił do domu sekundę w 70. po zwolnieniu Emily van Egmond.

Opera w Sydney została oświetlona żółtymi i zielonymi barwami Matyldy, gdy emocje rosły przed rozpoczęciem meczu.