O nas
Kontakt

Australia wyprzedza Francję w rzutach karnych, aby awansować do półfinału mistrzostw świata kobiet, zmierzy się z Anglią

Laura Kowalczyk

Wpływ Mackenzie Arnold na najważniejszy moment Pucharu Świata kobiet w Australii był tak ogromny, że trudno się dziwić, że trener pokonanej reprezentacji Francji, Herve Renard, najlepiej go opisał.

„Natrafiliśmy na bramkarza Goliata. Co za mecz – powiedział Renard.

Australia wygrała rzuty karne 7:6 z drużyną Renarda po tym, jak ich ćwierćfinał zakończył się wynikiem 0:0 w regulaminowym czasie gry i dogrywce w sobotę.

Arnold był „czynnikiem wygrywającym”, przyznał francuski trener, „zarówno w normalnym czasie, jak iw dogrywce, a następnie podczas rzutów karnych”.

Australijczyk Sam Kerr świętuje po strzeleniu gola podczas rzutu karnego podczas ćwierćfinałowego meczu piłkarskiego mistrzostw świata kobiet pomiędzy Australią a Francją w Brisbane.

Rzeczywiście. Arnold odegrał kluczową rolę w awansie Australii po raz pierwszy do półfinału i zakończeniu tak zwanej klątwy narodu gospodarza.

Cortnee Vine, grająca na swoim pierwszym mundialu i występująca do późna jako rezerwowa, była 10. w kolejce 11 wykonawców rzutów karnych wybranych dla Australii. Podeszła do miejsca, mając na celu wykończenie tam, gdzie dwóch jej kolegów z drużyny nie mogło, i spokojnie nawróciła się, aby zapewnić Matildom słynne zwycięstwo.

Australijczycy zostali jedynymi gospodarzami poza Stanami Zjednoczonymi, którzy wygrali ćwierćfinał w dziewięciu mistrzostwach świata kobiet.

Anglia pokonała Kolumbię 2:1 i awansowała do półfinału

Alessia Russo zapewniła Anglikom awans do półfinału mistrzostw świata kobiet w wygranym 2:1 meczu z Kolumbią.

Bramka zdobyta przez napastnika Arsenalu w drugiej połowie zapewniła Lwicom zwycięstwo od tyłu po tym, jak Leicy Santos dał Kolumbijczykom prowadzenie w pierwszej połowie.

Lauren Hemp wyrównała przed przerwą, a Russo strzelił zwycięskiego gola w 63. minucie, gdy Anglia awansowała do półfinału po raz trzeci z rzędu. O awans do finału zmierzą się z współgospodarzem turnieju, Australią.

Sarina Wiegman jest również o krok bliżej do swojego drugiego z rzędu finału Pucharu Świata Kobiet po tym, jak jej reprezentacja Holandii zajęła drugie miejsce w Stanach Zjednoczonych w 2019 roku.

Anglia przegrała w półfinale w 2015 i 2019 roku, wychodząc odpowiednio z Japonią i Stanami Zjednoczonymi.

Angielka Alessia Russo świętuje po zdobyciu drugiego gola podczas ćwierćfinałowego meczu piłkarskiego Mistrzostw Świata Kobiet pomiędzy Anglią a Kolumbią na stadionie Australia.

Wiegman poprowadził lwice do zwycięstwa w mistrzostwach Europy w zeszłym roku, wygrywając te zawody z Holandią w 2017 roku.

Ponieważ wielu faworytów, w tym Ameryka, Niemcy, Francja i Japonia, zostało już wyeliminowanych, Anglia będzie coraz bardziej pewna, że ​​może wygrać swój pierwszy Puchar Świata Kobiet.

Matildas zagrają z Anglią w najbliższą środę o miejsce w finale po tym, jak mistrzowie Europy pokonali Kolumbię 2: 1.