O nas
Kontakt

Austriacy grają w wadze ciężkiej

Laura Kowalczyk

Anna Monta Olek tops Kurchenko

Witamy ponownie na Grand Prix Judo Górnej Austrii w Linz!

Majestatyczne góry, błyszczące jeziora i urocze wioski; Linz to idealne połączenie natury, kultury i przygody. Jesteśmy tu na ostatni dzień tego ekscytującego wydarzenia i teraz kolej na zawodników wagi ciężkiej, aby zabłysnąć.

Lokalne gwiazdy Aaron Fara i Michaela Polleres krzątały się po arenie, spotykając się z fanami w celu złożenia podpisów i możliwości zrobienia sobie zdjęć przed ostatnim blokiem.

Na tatami Ivan Felipe SILVA MORALES z Kuby strzelił dwa waza-ari w krótkich odstępach czasu i zdobył tytuł w kategorii do 90 kg, a Hiszpan Tristani MOSAKHLISHVILI musiał zadowolić się srebrem. Niesamowity moment dla Kubańczyka.

Medale wręczył nadzorca sędziowski IJF Manuel CORTES.

„Tak, to miłe uczucie” – powiedziała Silva Morales. „Chłopcy z tłumu czekają na mnie. Jeden znak, jedno zdjęcie i to jest niesamowite. To niesamowite. Zdobyłem medal i zrobiłem te wszystkie zdjęcia tego uczucia przed publicznością”.

W kategorii -78 kg Anna Monta OLEK pokonała Julię KURCZENKO waza-ari w Golden Score i zdobyła swój drugi złoty medal w 2024 roku! Cóż za początek roku dla młodego niemieckiego sportowca!

Cathy FLEURY, nadzorca sędziowski IJF, była obecna, aby wręczyć medale.

„Czuję się trochę jak w domu” – powiedziała Anna Monta Olek. „Myślę, że publiczność jest niesamowita, ponieważ już na początku, podobnie jak w eliminacjach, było już dużo ludzi, był doping i bardzo, bardzo miło jest walczyć Tutaj”.

Dwukrotny mistrz świata w wadze do 100 kg Jorge FONSECA zmierzył się z Leonardo GONCALVESEM. Brazylijczyk strzelił waza-ari w dobrym momencie ze złotym wynikiem i zdobył swoje drugie złoto w Austrii! Broniąc tytułu, wywalczył go tutaj, w Linz, w zeszłym roku.

Medale wręczał dyrektor sędziowski IJF Armen BAGDASAROV.

W kategorii +78 kg Beatriz SOUZA zgarnęła do domu złoto po tym imponującym ipponie! Jej pierwszy złoty medal Grand Prix!

Medale wręczył Nadzorca Sędziowania IJF, Giuseppe MADDALONI

W kategorii +100kg doszło do starcia dwóch gigantów – mistrza świata 2022 Andy'ego GRANDY oraz dwukrotnego mistrza świata i olimpijskiego Łukasza KRPALEKA. Krpalek zmusił Grandę do poddania się i złoty medal był jego! Pełna pasji celebracja czeskiego judoki i cudowna chwila z jego podróżującymi fanami.

Medale wręczał Główny Dyrektor Sportowy IJF Władimir BARTA

Tworząc wspaniałe chwile ze swoimi fanami, austriacki judoka wagi ciężkiej rozświetlił Tips Arena niesamowitym judo, a najważniejszym wydarzeniem było zdobycie brązowego medalu Laurin BOEHLER fantastycznym ipponem! Dziękujemy, że dołączyłeś do nas tutaj, w Linzu!

Cóż to był za dzień w pięknym Linzu! Byliśmy świadkami niesamowitego judo zawodników wagi ciężkiej. Dziękujemy, że do nas dołączyłeś!