O nas
Kontakt

Billboardy przedstawiające modelkę OnlyFans uznano za „niejawnie seksualne” przez brytyjski organ nadzorujący reklamę

Laura Kowalczyk

Billboardy przedstawiające modelkę OnlyFans uznano za „niejawnie seksualne” przez brytyjski organ nadzorujący reklamę

Billboardy Elizy Rose Watson OnlyFans zostały usunięte. „Jeśli firma zajmująca się hazardem lub alkoholem może wyświetlać swoje reklamy, które mają znacznie bardziej niszczycielskie skutki, dlaczego nie ja?”

Billboardy postawione w Londynie przedstawiające modelkę Elizę Rose Watson w bieliźnie, reklamujące jej stronę konta OnlyFans, zostały zatwierdzone przez brytyjski organ regulacyjny w następstwie skarg, że były one nieodpowiednie do oglądania przez dzieci.

Urząd ds. standardów reklamowych (ASA) otrzymał 30 skarg, w których stwierdzono, że plakaty widoczne w Harrow, Tottenham, Lambeth i Edgware w czerwcu i lipcu zawierały treści dla dorosłych i były nieodpowiednie. Jeden z wykorzystanych billboardów znajdował się około 450 m od szkoły.

Wielu uważało, że reklama nadmiernie seksualizowała i uprzedmiotowiała kobiety.

ASA stwierdziła, że ​​chociaż strój Watson był odkrywczy, zdjęcie nie przedstawiało nagości, a przyjęta przez nią poza była „tylko lekko seksualna”.

„Chociaż przyznaliśmy, że wizerunek pani Watson i odniesienie do OnlyFans mogą być dla niektórych niesmaczne, uznaliśmy, że ponieważ reklama nie była jawnie seksualna i nie uprzedmiotawiała kobiet, doszliśmy do wniosku, że jest mało prawdopodobne, aby spowodowała poważne lub powszechne przestępstwo”.

ASA kontynuowało: „Reklama została wyświetlona na kilku plakatach w całym Londynie, który był medium nieukierunkowanym i dlatego prawdopodobnie zobaczyła ją duża liczba osób, w tym dzieci”.

Działacze na rzecz ochrony środowiska Global Witness przejęli później trzy witryny z plakatami i przekształcili je w billboardy „OilyFans”, aby skomentować pakiet wynagrodzeń dyrektora generalnego BP Bernarda Looneya, którego zarobki wzrosły z 4,5 miliona funtów (5,2 miliona euro) do 10 milionów funtów (11,6 mln euro) w ubiegłym roku.

Globalny świadek / przekaz PA
Nowe reklamy kampanii Global Witness

OnlyFans to usługa subskrypcji treści internetowych, która zawiera treści o charakterze seksualnym dla dorosłych.

W zeszłym miesiącu 34-letnia Watson powiedziała brytyjskiemu tabloidowi The Sun, że zarabia około 200 000 funtów miesięcznie (około 233 000 euro) na sprzedaży wulgarnych zdjęć w OnlyFans. Oświadczyła, że ​​wydała około 18 000 funtów (21 000 euro) na swoją kampanię reklamową, która obejmowała billboardy w Wielkiej Brytanii i dwa na Times Square w Nowym Jorku.

Komentując reakcję na billboardy, powiedziała: „Jeśli ludzie czują się urażeni moją reklamą, zakładam, że skarżą się także na reklamy Ann Summers i Jack Daniels. Widzisz reklamy hazardu, alkoholu, zabawek erotycznych, bielizny, nie ma różnicy między tego typu reklamą dla dorosłych a moją reklamą dla dorosłych”.

„To prawdziwy biznes – jeśli firma zajmująca się hazardem lub alkoholem może wyświetlać swoje reklamy, które mają znacznie bardziej niszczycielskie skutki, dlaczego nie ja?”

ASA wydawało się zgodzić, że plakaty nie zostały umieszczone w sposób nieodpowiedzialny i orzekło, że dalsze działania nie są konieczne.