O nas
Kontakt

Brak komentarza tygodnia

Laura Kowalczyk

Brak komentarza tygodnia

Filmy tygodnia bez komentarza:

W poniedziałek tysiące ludzi protestowało w Madrycie przeciwko seksizmowi, demonstrując swoje wsparcie dla gwiazdy Pucharu Świata Kobiet Jennifer Hermoso.

Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej wezwała do dymisji zawieszonego prezydenta Luisa Rubialesa, który dobrowolnie pocałował Hermoso podczas ceremonii wręczenia medali #FIFAWWC.

W środowy wieczór doszło do rzadkiego zjawiska. Aby zobaczyć ostatni „super błękitny księżyc” przed 2037 rokiem, trzeba było spojrzeć w niebo. Księżyc wydawał się o 14% większy, określany jako „super”, ponieważ znajdował się nieco bliżej Ziemi, i „niebieski”, ponieważ była to druga pełnia w miesiącu.

Wracając na Ziemię, w Gabonie, wkrótce po oficjalnym ogłoszeniu wyników wyborów powszechnych, które wykazały zwycięstwo Ali Bongo z 64,27% głosów, grupa oficerów armii ogłosiła w telewizji unieważnienie wyborów i rozwiązanie instytucji.

W przemówieniu wygłoszonym w pałacu prezydenckim prezydent Ali Bongo potwierdził, że przebywa w areszcie domowym i wezwał społeczność międzynarodową, aby „narobiła hałasu”.

W Chile prezydent Gabriel Boric zatwierdził nowy ogólnokrajowy plan poszukiwań mający na celu zlokalizowanie ponad tysiąca osób zaginionych podczas dyktatury Augusto Pinocheta, który 50 lat temu przejął władzę w wyniku zamachu stanu.

Wreszcie premier Japonii Fumio Kishida skosztował w środę, jak to określił, „bezpiecznych i pysznych” ryb z Fukushimy, zaledwie kilka dni po wypuszczeniu ścieków z uszkodzonej elektrowni jądrowej Fukushima do Pacyfiku.

Ten film jest następstwem decyzji Chin o zakazie wszelkiego importu owoców morza z Japonii w odpowiedzi na absolutorium, które rozpoczęło się 24 sierpnia.