O nas
Kontakt

Brak komentarza tygodnia

Laura Kowalczyk

Brak komentarza tygodnia

W tym tygodniu, w drugą rocznicę zdobycia Kabulu przez talibów, afgańskie kobiety mieszkające w Pakistanie zorganizowały protest w Islamabadzie. Zaapelowali do społeczności międzynarodowej o zajęcie stanowiska przeciwko uciskowi kobiet i dziewcząt przez talibów.

W Chinach w środę w Pekinie rozpoczęła się Światowa Konferencja Robotów. Zaprezentowano prawie 600 produktów robotów z ponad 160 krajowych i międzynarodowych przedsiębiorstw, w tym humanoidalne roboty zdolne do naśladowania ludzkiej mimiki.

W Indonezji setki osób wzięły udział w tłustych zawodach wspinaczkowych w ramach obchodów 78. Dnia Niepodległości tego kraju. Kilka drużyn wspięło się na 50 śliskich tyczek, próbując zebrać nagrody na szczycie.

Kultowy wulkan Sycylii, Etna, rozświetlił nocne niebo podczas erupcji w ostatnią niedzielę wieczorem.

W północnej Syrii temperatura osiągnęła 44 stopnie Celsjusza. Wysiedleni Syryjczycy próbowali poradzić sobie z palącym upałem, szukając wytchnienia w zaimprowizowanym basenie w obozie w Zardana, położonym w kontrolowanej przez rebeliantów prowincji Idlib. Według Syria Response Coordination Group, lokalnej organizacji humanitarnej, ponad 811 obozów w północno-zachodniej Syrii nie ma odpowiedniego dostępu do niezbędnych zasobów wodnych.

Z bardziej pozytywnego punktu widzenia, w Boliwii psy i koty przebrane w najlepsze stroje zgromadziły się na wyjątkowej mszy w środę podczas obchodów dnia św. Rocha, patrona psów. Zwierzęta wszelkiego rodzaju wraz ze swoimi właścicielami uczestniczyły w specjalnej mszy odprawionej na dziedzińcu kościoła w El Alto. Po nabożeństwie ksiądz udzielił błogosławieństwa wszystkim obecnym zwierzętom.