O nas
Kontakt

Brazylia jest na szczycie pierwszego dnia #JudoZagreb

Laura Kowalczyk

Brazylia jest na szczycie pierwszego dnia #JudoZagreb

William Lima i Jessica Pereira ciężko walczyli o złoto dla swojego kraju pierwszego dnia turnieju judo w Chorwacji.

Zagrzeb, stolica Chorwacji, to miasto kontrastów. Nowoczesna metropolia z bogatą historią i kulturą. Od średniowiecznych ulic i zabytków po współczesną architekturę i tętniące życiem nocne życie, Judo sprawia, że ​​Zagrzeb jest w ten weekend jego domem.

600 dzieci z całej Chorwacji wzięło udział w obozie treningowym judo w Zagrzebiu prowadzonym przez Majlindę Kelmendi i Hedviga Karakasa. Nauczyli młodych fanów judo podstaw judo w bezpiecznym i wspierającym środowisku, rozwijając ważne umiejętności życiowe, takie jak samokontrola, odwaga i szacunek. Doświadczenie, którego rozwijająca się judoka nie zapomni.

Arena Zagreb była wypełniona po brzegi do wagi -48kg, gdzie Mireia Lapuerta Comas zdobyła swój pierwszy złoty medal na World Judo Tour. Pokonanie bardziej doświadczonej Milicy Nikolic, zdobywając dwa waza-ari.

Medale wręczyła Sekretarz Generalna IJF, dr Lisa Allan.

„To niesamowite, nie spodziewałem się tego, kiedy wychodziłem, to było jak, wow, tak wielu ludzi w tym tłumie. To było tak, tak dobre, naprawdę. To tak, jak kiedy byłem młody, nie tak wiele lat temu, Po prostu o tym marzyłem, a teraz jestem tutaj, to jest jak sen, naprawdę, jestem taki szczęśliwy – powiedział Lapuerta

IJF
Lapuerta Comas (ESP) świętuje z lokalnymi fanami judo.

Ważący -60 kg Dilshot Khalamatov ostro atakował przez cały swój pojedynek i ostatecznie odniósł taktyczne zwycięstwo, zdobywając złoty medal przed entuzjastycznymi lokalnymi fanami.

Medale wręczył ambasador IJF dr Antonio Castro.

Ważąc 52 kg, Jessica Pereira z Brazylii była w fantastycznej formie, w finale zapewniła sobie waza-ari, zdobywając złoty medal w Zagrzebiu, a fani Judo w tłumie byli zachwyceni.

Medale wręczył Inspektor Sędziowski IJF Pan Carlo Knoester.

Ważący -66 kg inny Brazylijczyk, Willian Lima, przez cały dzień był w ogniu, a po niesamowitym półfinale z pewnością siebie wszedł do meczu o złoty medal.

W końcu odnosząc taktyczne zwycięstwo dzięki rzutom karnym. Jego pierwszy złoty medal na World Judo Tour i fani byli zachwyceni spotkaniem z jednym ze swoich bohaterów.

Medale wręczył Dyrektor Sędziów Główny IJF Armen Bagdasarov.

„Zagrzeb jest dla mnie niesamowity, ponieważ mój pierwszy medal Pucharu Europy kadetów był tutaj złoty. To mój drugi złoty medal tutaj w Zagrzebiu. Ludzie dobrze wspominają to miejsce i teraz po raz drugi jestem bardzo szczęśliwy w tej chwili mojego życia tutaj, w Zagrzebiu” – powiedział Lima.

Przy wadze -57 kg Marica Perisic wykonała niezwykłą technikę poświęcenia i przeszła bezpośrednio do przytrzymania, aby zdobyć ippon i złoty medal. Było to pierwsze złoto Grand Prix Serba po sukcesie w Wielkim Szlemie na początku tego roku w Tbilisi.

Medale wręczał Główny Sędzia Główny IJF Pan Florin Daniel Lascau.

To już koniec pierwszego dnia Grand Prix Zagrzebia 2023! Miejscowe dzieciaki uwielbiały kibicować swoim ulubionym sportowcom i nie mogą się doczekać, co przyniosą następne dwa dni.