O nas
Kontakt

Chcesz uciec przed upałem? Oto 7 najfajniejszych miejsc w Europie, do których można dojechać pociągiem tego lata

Laura Kowalczyk

Chcesz uciec przed upałem?  Oto 7 najfajniejszych miejsc w Europie, do których można dojechać pociągiem tego lata

Czy ekstremalne upały psują Twój świąteczny nastrój? Oto najzimniejsze miejsca w Europie, do których możesz teraz dojechać pociągiem.

Upalne fale upałów powróciły do ​​Europy, przynosząc ostrzeżenia zdrowotne i ponure plany wakacyjne.

Włosi zostali poinformowani, aby pozostali w pomieszczeniach w najgorętszych godzinach, podczas gdy we Francji i Szwajcarii panują upały w temperaturach przekraczających 35 stopni Celsjusza.

Biorąc pod uwagę, że zmiany klimatu są przyczyną tych rekordowo wysokich temperatur, latanie nie jest mądrym wyborem.

Oto siedem miejsc w Europie, do których można dojechać pociągiem – wszystkie z temperaturami poniżej 20 stopni.

Amsterdam, Holandia, na wyluzowaną ucieczkę

Zawsze wyluzowana stolica Holandii zdołała utrzymać łagodne lato, nawet gdy sąsiednie kraje skwierczą. Oznacza to, że możesz wędrować wzdłuż kanałów obok rzędów kolorowych budynków z dwuspadowymi szczytami bez żadnego potu.

Gdy zacznie się chmurzyć, masz idealną wymówkę, aby zgubić się w Muzeum Van Gogha lub olśniewającym XVII-wiecznym Pałacu Królewskim.

Bezpośrednie pociągi kursują do Amsterdamu z Brukseli w dwie godziny, do Paryża w 3,5 i do Londynu w cztery. Z Berlina podróż trwa 6,5 ​​godziny, a z Mediolanu 11,5.

Pexels
Amsterdam, Holandia

Berchtesgaden w Niemczech na orzeźwiającą kąpiel

Znajduje się w Funtensee, malowniczym jeziorze krasowym w obszarze znanym z rekordowo niskich temperatur. Nie ma lepszego miejsca na ochłodę niż alpejskie miasto Berchtesgaden w Bawarii.

Pozbądź się nocnych potów, otulając się chłodem o temperaturze 8°C i obudź się z rześką kąpielą w zapadlisku otoczonym falującymi zielonymi górami. Przy temperaturach w ciągu dnia w okresie późnych nastolatków, będziesz musiał spakować sweter.

Do Berchtesgaden można dojechać pociągiem w 12 godzin z Londynu, 10,5 z Mediolanu, 10 z Brukseli i 9 z Paryża.

Pexels
Berchtesgaden, Niemcy

Chamonix-Mont-Blanc we Francji na szczyt poniżej zera

Temperatury na poziomie gruntu w Chamonix w okresie nastoletnim i dwudziestoletnim nie mają nic wspólnego z temperaturą poniżej zera na szczycie Mont Blanc. Najwyższą górę w Alpach można wspiąć się w około trzy dni, chociaż mniej nieustraszeni mogą wskoczyć na kolejkę linową – która zabierze Cię z miasta Chamonix na Aiguille du Midi, 3842-metrowy szczyt w masywie Mont Blanc – aby cieszyć się chłodem klimaty.

Miasto Chamonix znajduje się 9,5 godziny pociągiem od Londynu, 6,5 godziny bezpośrednio od Paryża i 5 godzin od Mediolanu.

Pexels
Mont Blanc, Francja

Kopenhaga, Dania, dla stylu życia hygge

Pozwól, aby łagodne słońce obmyło cię podczas ślizgania się po kanałach Kopenhagi, a następnie ugaś pragnienie w tętniącym życiem barze piwnym. Jeśli nadejdzie letni deszcz, udaj się do Designmuseum Danmark, aby znaleźć inspirację do wnętrz lub wędruj śladami XVII-wiecznych królów w zamku Rosenborg.

Chwilowo brakuje ci ciepła? Ciesz się kąpielą w pływającej wannie z hydromasażem. Przy temperaturach poniżej 20 stopni stolica Danii oferuje idealną ucieczkę od upalnych dni.

Kopenhaga jest 15 godzin pociągiem z Londynu i 14,5 z Paryża przez Brukselę, Kolonię i Hamburg, 7,5 godziny z Berlina i 4,5 z Hamburga.

Pexels
Kopenhaga, Dania

Edynburg, Wielka Brytania, za „ich gorące jest twoje zimne”

Bajkowe iglice i labirynt brukowanych uliczek to tylko część uroku stolicy Szkocji. Nie przejmuj się, że miejscowi zakładają szorty i kamizelki – przy średnich temperaturach zimowych spadających do zaledwie 1°C, obecna temperatura 15-20°C jest całkiem niezła. Wejdź na imponujący szczyt Arthur’s Seat, aby podziwiać rozległe, smagane wiatrem widoki na miasto.

Edynburg jest oddalony o 4,5 godziny pociągiem od Londynu, siedem z Brukseli i Paryża oraz 16 z Mediolanu i Berlina.

Pexels
Edynburg, Wielka Brytania

Liverpool, Wielka Brytania, dla brytyjskich pryszniców

Z temperaturami oscylującymi wokół niskich 20 stopni i orzeźwiającymi brytyjskimi prysznicami prawie codziennie, Liverpool jest przygotowany na przewiewny wypad. Słynie również ze swojej kultury.

Spędź dzień, robiąc zdjęcia na Penny Lane i spacerując po wciągającym muzeum Beatles Story, popłyń promem Mersey Ferry i podziwiaj gotycką katedrę w Liverpoolu spod parasola.

Liverpool znajduje się nieco ponad dwie godziny jazdy pociągiem od Londynu, pięć od Paryża i 13 od Barcelony.

Pexels
Liverpool, Wielka Brytania

Oslo, Norwegia, dla fiordowej bryzy

Przewiduj temperatury w stolicy Norwegii od 19 do 20 lat. Wykorzystaj w pełni swój odpoczynek od upału, pływając i piknikując wśród lasów, plaż i ruin klasztoru wzdłuż fiordu Oslo. Jeśli wiatr staje się gryzący, poszukaj schronienia w miejskiej saunie, Operze w Oslo lub Muzeum Okrętów Wikingów.

Pexels
Oslo, Norwegia

Oslo jest oddalone od Hamburga o 14 godzin pociągiem, 21 z Brukseli i 23,5 z Paryża przez Brukselę, Kolonię, Hamburg, Kopenhagę i Göteborg.